ЗАКАРПАТСЬКА
ТОРГОВО-ПРОМИСЛОВА
ПАЛАТА


Ваш УСПІХ - наш УСПІХ!
 
На головну   Зворотній зв`язок   Карта сайту  
 
        
 
 

 
    Вітчизняні виробники-експортери, зацікавлені в розширенні ринків збуту своєї продукції, отримали унікальну можливість упродовж півроку випробувати й утвердити свою ринкову конкурентоспроможність на теренах ЄС. До 1 листопада цього року діятимуть надані Євросоюзом в односторонньому порядку автономні торговельні преференції для України, які спонукатимуть господарюючих суб'єктів різних галузей економіки виявляти приховані резерви, аби якнайшвидше зайняти вільні сегменти на ринках європейських країн.
    Про це йшлося на проведеному 25 квітня інформаційно-консультативному семінарі за участю фахівців Закарпатської торгово-промислової палати, Управління зовнішньоекономічних зв’язків, інвестицій і транскордонного співробітництва та Департаменту економічного розвитку і торгівлі Закарпатської обласної держадміністрації, Чопської митниці та Головного управління Міністерства доходів і зборів у Закарпатській області, Територіального відділення Асоціації платників податків України, Закарпатського науково-виробничого центру стандартизації, метрології і сертифікації, керівників закарпатських підприємств та їх підрозділів з продажу і маркетингу, представників телерадіокомпанії "Даніо".
    Одностороннє тимчасове відкриття європейських ринків вимагає прийняття українськими виробниками швидких рішень і конкретних дій, спрямованих на пошук нових партнерів та укладання нових контрактів, наголосив у зверненні до учасників зібрання віце-президент ТПП України, президент Закарпатської ТПП Отто Ковчар. Водночас, слід розуміти, що успішне просування продукції в країни Євросоюзу напряму залежатиме від її конкурентоспроможності по ціні та якості на вже й так перенасиченому євроринку, до того ж із дуже жорсткою внутрішньою конкуренцією. Кожному підприємцю прийдеться самостійно вирішувати питання відповідності своєї продукції європейським стандартам, які стосуються якості та безпеки. Україна вже багато зробила для того, щоб гармонізувати своє законодавство у цій сфері до європейського, проте процес ще й досі не завершено.
    Які галузі найбільш конкурентоспроможні та здатні пристосуватися до роботи в нових умовах, покаже час. Наразі пакет торговельних преференцій ЄС включає скасування ввізних мит для 94,7% від усього обсягу промислових товарів, а також 83,4% від усіх товарних позицій сільськогосподарської продукції. Реалізація преференцій забезпечить зниження тарифів і для низки продукції хімічної галузі, а 15,9% продукції підпадатиме під нульові тарифні квоти.
    За підрахунками Міністерства економічного розвитку і торгівлі, загальний економічний ефект від торговельних преференцій ЄС для української економіки може скласти 497 млн. євро, і включатиме в себе, зокрема: 97 млн. євро економії українськими експортерами від скасування ввізних мит, а також 340 млн. євро – від збільшення експорту української агропродукції і 53 млн. євро – від збільшення експорту переробленої сільськогосподарської продукції.
    Підставою для застосування преференцій слугуватиме сертифікат походження "EUR.1", що вже видається Торгово-промисловою палатою України та регіональними ТПП. На період дії преференційного режиму торгівлі з ЄС залишається можливість використання умов експорту в рамках діючого нині режиму Генералізованої системи преференцій – GSP, для використання якого необхідно отримати сертифікат форми "А", що також видається національною й регіональними палатами. Таким чином, за українськими експортерами залишається право самим вирішувати: у рамках якого режиму здійснювати експорт до ЄС.
    Окрім інформації щодо умов та особливостей застосування торговельних преференцій, оформлення сертифікатів походження товарів, учасники семінару мали змогу отримати фахові консультації стосовно послуг із видачі уніфікованих митних документів – карнетів АТА, присвоєння товарам штрихових кодів, проведення експертизи товарів та їх оцінки, присвоєння продукції товарних знаків, а також юридичних та перекладацьких послуг. Розглядалися й інші питання, пов’язані із диверсифікацією і знаходженням нових ринків збуту товарів українського походження, у першу чергу – в країнах Євросоюзу.
    Найближчим часом Закарпатська ТПП планує проведення семінару з питань застосування преференційного режиму на товари українського походження, які експортуються в країни ЄС, спільно з Торгово-промисловою палатою України, Міністерством економічного розвитку і торгівлі, іншими центральними органами, на які покладено функції технічного регулювання в різних сферах господарської діяльності.




 
Наша адреса :

88015, м. Ужгород,
вул. Грушевського, 62
тел. (0312) 66-94-50, 66-94-55.
тел./факс (0312) 66-94-60, 66-94-74
E-mail:
   
Інвестиційні проекти  
Інтернет-виставка  
Як стати членом ТПП ?  
Контакти  
 
© ZTTP. All Rights Reserved.      Created by: CrafIT.com
Відвідувачів: сьогодні - 40 всього - 1781047