ЗАКАРПАТСЬКА
ТОРГОВО-ПРОМИСЛОВА
ПАЛАТА


Ваш УСПІХ - наш УСПІХ!
 
На головну   Зворотній зв`язок   Карта сайту  
 
        
 
 

 
    Закарпатське товариство чеської культури за підтримки Генерального консульства Чеської Республіки у Львові, Почесного консульства Чеської Республіки в Ужгороді зібрало 19 листопада в Центрі культур національних меншин Закарпаття почесних гостей із Чехії з округів Годонін регіону Моравська Словаччина, Кромеріж Злінського краю, Їглави району Височіна і Пршеров Оломоуцького краю, представників органів державної влади й місцевого самоврядування, дипломатичних установ, громадських організацій, вищих навчальних закладів, провідних вчених, науковців, лідерів громадської думки на міжнародну конференцію “Чехи в Україні та українці в Чехії у період системних змін (на прикладі Закарпатської області)".
    Співорганізаторами заходу виступили Закарпатська обласна державна адміністрація, Центр культур національних меншин Закарпаття, Закарпатська торгово-промислова палата, Ужгородський національний університет, Науково-дослідний інститут Центральної Європи УжНУ, Наукова бібліотека УжНУ.
    Відкриваючи конференцію, голова Закарпатського товариства чеської культури, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту Центральної Європи УжНУ Тетяна Сергієнко зауважила: "У багатонаціональній за складом Україні одним із найважливіших чинників стабільності суспільства є підтримка міжетнічного миру і злагоди, надійні гарантії прав національних меншин. Етнополітичні процеси, що відбуваються нині в українському суспільстві, потребують постановки на якісно новий рівень ролі національних чинників у дослідженні етнічних проблем, вимагають більш досконалого вивчення національних меншин. Актуальною постає проблема вивчення етносів України, відродження та розвиток яких з огляду на сучасні державотворчі процеси набувають особливого значення. Саме тому доречним вбачається традиційне проведення подібних конференцій обласним товариством чеської культури, яке діє на теренах нашого краю вже чотири роки".
    Учасників наукового зібрання привітали Генеральний консул Словацької Республіки в Ужгороді Янка Буріанова та Почесний консул Чеської Республіки в Ужгороді Отто Ковчар.
    У вступному зверненні начальник відділу національностей та релігій Закарпатської облдержадміністрації Анатолій Салай ознайомив учасників конференції з діяльністю Закарпатського товариства чеської культури та розповів про здійснення обласною держадміністрацією реальних кроків щодо створення сприятливих умов для системного підходу у вирішенні питань збереження та розвитку культури чеської спільноти області, задоволення її національно-культурних, мовних потреб, а також зміцнення міжетнічної толерантності й дружніх взаємовідносин між представниками різних національностей у краї.
    Загалом на конференції були висвітлені наступні теми: "Спільні та особливі ознаки джерел формування еліт у Східній і Центральній Європі в період системних змін” (кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту Центральної Європи УжНУ Тетяна Сергієнко), "Українсько-чеські економічні зв'язки у форматі В4: сучасний стан і перспективи розвитку" (Почесний консул Чеської Республіки в Ужгороді, віце-президент Торгово-промислової палати України, голова Ради ТПП Карпатського регіону, президент Закарпатської ТПП Отто Ковчар), "Викладання богемістики і словакістики в Ужгородському національному університеті" (доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри словацької філології УжНУ Світлана Пахомова, кандидат філологічних наук, доцент кафедри словацької філології УжНУ Наталія Петріца), "Поетична інтерпретація Тарасом Шевченком чеської історії в рецензії Івана Дзюби" (доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри української літератури УжНУ Валентина Барчан), "Консолідація демократії як ключовий етап демократичного транзиту: чеський досвід для українського суспільства" (кандидат політичних наук, доцент кафедри політології і державного управління УжНУ Наталія Марадик), "Публіцистична творчість В. Гренджі-Донського чехословацького періоду 1939–1947рр." (кандидат філологічних наук, доцент кафедри журналістики УжНУ Олеся Барчан), "Карел Чапек – видатний письменник, пубпіцист, політичний і громадський діяч" (аспірант УжНУ, голова Закарпатського обласного товариства ім. Л. Штура Валерія Баланко), "Постать Т.Г. Масарика в історії Закарпаття" (Марина Дудаш, Центр культур національних меншин Закарпаття).
    Заступник директора Наукової бібліотеки УжНУ Вікторія Воробець та завідувач відділу "Карпатика" Марія Чорній підготували для учасників конференції унікальну книжкову виставку "Із фондів наукової бібліотеки" та провели презентацію раритетних видань першої половини минулого століття "Літопис життя і діяльності Томаша Масарика", "Шевченкіана на сторінках періодичних видань Підкарпатської Русі".
    У ході дискусії учасники конференції обговорили також стан українсько-чеських гуманітарних взаємин та проблеми науки й освіти. Йшлося про розвиток спеціальності "Чеська мова і література", вкрай гостру необхідність методичних посібників та іншої літератури чеською мовою, розширення сфери обміну студентів з метою вдосконалення мовної практики, залучення викладачів партнерських чеських регіонів до навчального процесу та науково-видавничої справи. На завершення було окреслено шляхи та перспективи подальшого співпраці та прийнято рекомендації для практичного використання в роботі.
    Наступного дня Почесний консул Чеської Республіки в Ужгороді Отто Ковчар спілкувався зі студентами Ужгородського національного університету.
    А згодом, у конференц-залі Закарпатської ТПП всі охочі могли споглядати талановиті роботи юних художників Ужгородської школи мистецтв на виставці "Ужгород очима дітей. Архітектура чехословацького періоду", організованій Почесним консульством Чеської Республіки в Ужгороді та Закарпатським товариством чеської культури.
    Майбутні майстри пензля, учасники і гості із захопленням слухали колоритні чеські, словацькі, угорські та закарпатські народні пісні у виконанні запрошеного на зустріч вокального жіночого ансамблю Ужгородського районного будинку культури "Арніка" (керівники Леся Дубенко та Софія Рябець).
    У рамках конференції відбулося також вручення почесних відзнак і подарунків від Почесного консульства Чеської Республіки в Ужгороді та Закарпатського товариства чеської культури.




 
Наша адреса :

88015, м. Ужгород,
вул. Грушевського, 62
тел. (0312) 66-94-50, 66-94-55.
тел./факс (0312) 66-94-60, 66-94-74
E-mail:
   
Інвестиційні проекти  
Інтернет-виставка  
Як стати членом ТПП ?  
Контакти  
 
© ZTTP. All Rights Reserved.      Created by: CrafIT.com
Відвідувачів: сьогодні - 146 всього - 1783159