ЗАКАРПАТСЬКА
ТОРГОВО-ПРОМИСЛОВА
ПАЛАТА


Ваш УСПІХ - наш УСПІХ!
 
На головну   Зворотній зв`язок   Карта сайту  
 
        
  Височіна і Закарпаття: п'ять років партнерства
 
    П'ять років тому офіційні представники чеського краю Височіна вперше побували на Закарпатті. Досягнута тоді попередня домовленість про встановлення партнерських відносин між двома регіонами згодом була закріплена Договором про співробітництво між Закарпатською областю України та краєм Височіна Чеської Республіки. В лютому 2008 року в чеському місті Їглава в урочистій обстановці його підписали тодішні голова Закарпатської облради Михайло Кічковський та гетьман краю Височіна Мілош Вистрчіл.
    За цей час разом із чеськими партнерами в області реалізовано понад 25 спільних інвестиційних проектів у галузі туризму, екології, соціальній сфері – реконструкція дитячих дошкільних закладів, шкіл, медичних установ, центрів соціальної реабілітації загальною вартістю більш як 16 мільйонів гривень. Крім того було здійснено низку проектів гуманітарно-культурного спрямування, налагоджено співпрацю між вищими навчальними закладами, установами соціального забезпечення, закладами культури та мистецтва, територіальними громадами.
    У вересні 2011-го, під час візиту до Ужгорода, гетьман краю Височіна Їржі Б'єгоунек, його заступник Володимир Новотни разом з групою депутатів крайової ради зустрілися з головою облдержадміністрації Олександром Ледидою та головою облради Іваном Балогою. У ході переговорів сторони домовилися про продовження дії договору на невизначений термін, зважаючи на позитивні результати міжрегіональної співпраці та враховуючи перспективи її подальшого розвитку.
    Підписання додаткової угоди відбулося цьогоріч, 16 березня, у залі засідань Мукачівської міської ради. Для цього до Мукачева приїхала чисельна делегація з Чехії на чолі з гетьманом краю Височіна Їржі Б'єгоунеком. У її складі, крім депутатів крайового органу самоврядування, були й представники Сенату та Палати депутатів Парламенту Чеської Республіки. На церемонію також прибули Надзвичайний та Повноважний   Посол ЧР в Україні Іван Почух та Генеральний консул ЧР у Львові Давід Павліта.
    З української сторони участь у церемонії взяли голова Закарпатської облради Іван Балога, голова постійної комісії облради з питань транскордонного співробітництва Михайло Кічковський, заступник голови Закарпатської облдержадміністрації Володимир Гоблик, міський голова Мукачева Золтан Ленд'єл.
    Угоду, яка продовжує співпрацю між Височіною і Закарпаттям, скріпили підписами Іван Балога та Їржі Б'єгоунек. Голова Закарпатської облради також підписав Меморандум про співпрацю з Асоціацією друзів Закарпаття, заснованою і очолюваною сенатором Чеської Республіки Мілошем Вистрчілом.
    У розвитку співпраці зацікавлені й окремі міста обох регіонів. Відтепер, після Їглави, яка вже налагодила партнерські зв'язки з Ужгородом, містами-побратимами будуть Пелгржімов та Мукачево. Відповідну угоду підписали староста Пелгржімова Леопольд Бамбула та мер Мукачева Золтан Ленд'єл.
 
Наша адреса :

88015, м. Ужгород,
вул. Грушевського, 62
тел. (0312) 66-94-50, 66-94-55.
тел./факс (0312) 66-94-60, 66-94-74
E-mail:
   
Інвестиційні проекти  
Інтернет-виставка  
Як стати членом ТПП ?  
Контакти  
 
© ZTTP. All Rights Reserved.      Created by: CrafIT.com
Відвідувачів: сьогодні - 149 всього - 1612163