ЗАКАРПАТСЬКА
ТОРГОВО-ПРОМИСЛОВА
ПАЛАТА


Ваш УСПІХ - наш УСПІХ!
 
На головну   Зворотній зв`язок   Карта сайту  
 
        
 
 

 

 
    Міністр закордонних справ Чеської Республіки Любомір Заоралек 29-30 жовтня 2014 року перебував з робочим візитом у Закарпатській області.
    Очільник чеського зовнішньополітичного відомства 29 жовтня взяв участь в офіційному відкритті Почесного консульства Чеської Республіки в м. Ужгород, офіс якого розташований на вул. Грушевського, 62.
    У вітальній промові на урочистій церемонії, що проходила в конференц-залі Закарпатської торгово-промислової палати, пан Любомір Заоралек наголосив: "Відкриття цієї поважної дипломатичної установи засвідчує не тільки зацікавленість Чехії у розвитку подальшого співробітництва з Україною на всіх рівнях, а й підтверджує нашу послідовну й незмінну позицію щодо підтримки української держави у питанні набуття повноправного членства в ЄС. Позитивним і навіть символічним є те, що ми відкриваємо Почесне консульство у такий відповідальний час, коли український народ проявив приклад істинно європейського прагнення до свободи і на демократичних виборах підтвердив свої наміри будувати європейське майбутнє. Нам у Європейському Союзі потрібен сильний партнер. Тож після обрання вами відповідальної влади ми чекаємо конкретних дій на євроінтеграційному шляху".
    Відзначивши, що інститут почесних консулів є ефективним інструментом розвитку двосторонніх відносин, глава МЗС Чехії висловив упевненість, що діяльність Почесного консульства в Ужгороді сприятиме активізації та розширенню побратимських зв'язків з Україною, і зокрема, закарпатцями, яких із чехами єднає ще й спільна історія. Адже в   20-х–30-х роках минулого століття Закарпаття як окремий адміністративний край "Підкарпатська Русь" входило до складу Чехословацької Республіки.
    – Я часто буваю у вас і знаю якою довгоочікуваною була ця подія, тож для мене відкриття дипломатичної установи в Ужгороді є знаковим. Переконаний, це надасть безліч нових можливостей для розвитку місцевої громади та підприємництва, – зауважив Надзвичайний і Повноважний Посол Чеської Республіки в Україні Іван Почух. – Вже з 3 листопада поточного року в Почесному консульстві можна буде посвідчувати документи та підписи, отримати фахові консультації з візових питань, однак, оформлення віз до компетенції установи не входитиме. Разом із тим, хочу повідомити, що 10 листопада 2014-го року в Ужгороді розпочне свою роботу Чеський візовий центр, і для того, щоб отримати чеську візу, закарпатцям вже не треба буде їхати до Львова,
    Виступаючи на урочистому відкритті дипломатичної установи, голова Закарпатської облдержадміністрації Василь Губаль подякував Любоміру Заоралеку за візит до Закарпаття та висловив особливу вдячність Чехії за підтримку революційних процесів в Україні, за те, що прийняли на лікування багатьох постраждалих на Майдані. Надзвичайно важливою є допомога наших партнерів у складні часи.
    – Вибори до парламенту довели: українці прагнуть жити у європейській сім’ї. Ми цей вибір відстоювали і під час Революції гідності. Впевнений, що відкриття Почесного консульства Чеської Республіки в Ужгороді ще більше зблизить нас, – наголосив очільник ЗОДА.
    Голова обласної ради Іван Балога розглядає відкриття в Ужгороді Почесного консульства ЧР як свідчення обопільного прагнення Чехії та України до подальшого зміцнення двосторонніх відносин, що базуються на багаторічних традиціях дружби народів обох країн та спільній історії. Закарпаття має добре налагоджені зв'язки з чеським краєм Височина, а саме такі відносини і є основою для ефективного партнерства з Європою.
    – Наші контакти з Височіною дали прекрасні результати для громади. Маємо оновлені дитсадки і школи. Співпрацюємо   у сфері вищої освіти. Нині активно долучається до партнерства і Пардубіцький край. Нові консульські установи активізують такі контакти, – переконаний керівник ради.
    Вітання від Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна зачитав представник МЗС України у Львові   В'ячеслав Войнаровський.
    Приймаючи з рук Міністра закордонних справ Чеської Республіки Любоміра Заоралека консульський патент, президент Закарпатської торгово-промислової палати Отто Ковчар запевнив, що при виконанні функцій Почесного консула ЧР в м. Ужгород прикладе всі зусилля для подальшого підвищення рівня українсько-чеських взаємовідносин, а також робитиме все для того щоб розширювати співпрацю як в економічній, так і науковій, освітній, культурній та інших гуманітарних сферах, розвивати прямі зв’язки громадян обох країн.
    Почесного консула Чеської Республіки Отто Ковчара вітали Генеральний консул Словацької Республіки в м. Ужгород Янка Буріанова, заступник керівника Генерального консульства Угорщини в м. Ужгород Янош Вішкі, провідний консул Консульства Угорщини в м. Берегово Ференц Мейкуті, єпископ Мукачівської греко-католицької епархії, Владика Мілан (Шашік), Почесний консул Австрії у Львові Ярослав Наконечний, Почесний консул Словацької Республіки у Великому Березному Олег Адамчук, Почесний консул Угорщини у Львові Лариса Малех та інші представники дипломатичного корпусу, органів державної влади і місцевого самоврядування, представники бізнесу, науки, освіти і культури, колеги з Івано-Франківської та Львівської торгово-промислових палат.
    Після відкриття Почесного консульства Чеської Республіки в м. Ужгород у приміщенні Закарпатського обласного художнього музею ім. Йосипа Бокшая за участі Міністра закордонних справ ЧР Любоміра Заоралека відбулося офіційне прийняття з нагоди державного свята Чеської Республіки – Дня заснування незалежної держави Чехословаччини, яке провели Надзвичайний і Повноважний Посол Чеської Республіки в Україні Іван Почух та Генеральний консул Чеської Республіки в м. Львові Мірослав Кліма.
    30 жовтня Любомір Заоралек відвідав Ужгородську ЗОШ №3, так звану ювілейну Масарикову школу (з 1935-го по 1938 рік – гімназія, названа на честь першого чехословацького президента Томаша Гарріга Масарика), де відкрито класи із вивчення чеської мови, а також провів лекцію для студентів в Ужгородському національному університеті.
    Після цього відбулась офіційна зустріч Міністра закордонних справ Чеської Республіки з головою Закарпатської облдержадміністрації та головою обласної ради, де були обговорені перспективи розвитку двосторонніх відносин у міжрегіональному аспекті.
 
Наша адреса :

88015, м. Ужгород,
вул. Грушевського, 62
тел. (0312) 66-94-50, 66-94-55.
тел./факс (0312) 66-94-60, 66-94-74
E-mail:
   
Інвестиційні проекти  
Інтернет-виставка  
Як стати членом ТПП ?  
Контакти  
 
© ZTTP. All Rights Reserved.      Created by: CrafIT.com
Відвідувачів: сьогодні - 187 всього - 1612201