ЗАКАРПАТСЬКА
ТОРГОВО-ПРОМИСЛОВА
ПАЛАТА


Ваш УСПІХ - наш УСПІХ!
 
На головну   Зворотній зв`язок   Карта сайту  
 
        
 
 

 

 
    У столиці Австрії – Відні 3 грудня 2014-го року відбувся українсько-австрійський бізнес-форум, співорганізаторами якого виступили Торгово-промислова палата України, Федеральна палата економіки Австрії за сприяння Посольства України в Австрії та безпосередньої участі представників ряду регіональних палат і бізнесових кіл України.
    До складу української делегації, очолюваної президентом ТПП України Геннадієм Чижиковим, входив віце-президент ТПП України, голова Ради ТПП Карпатського регіону, президент Закарпатської ТПП, Почесний консул Чеської республіки в Ужгороді Отто Ковчар, директор департаменту міжнародних економічних зв’язків ТПП України Геннадій Болдир, президенти Івано-Франківської ТПП – Василь Гуменюк, Львівської ТПП – Дмитро Афтанас, Миколаївської ТПП – Ігор Катвалюк, Хмельницької ТПП – Наталія Белякова, а також віце-президент Хмельницької ТПП Ельвіра Смертенюк. Крім того, українська сторона була представлена керівниками низки бізнес-структур Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської, Миколаївської, Хмельницької, Київської областей та міста Києва.
    Австрійський бізнесовий загал, який складався з понад 50-ти учасників форуму, представляли президент та віце-президент Федеральної палати економіки Австрії – Крістоф Ляйтль та Ріхард Шенц.
    Програмою заходу були передбачені фахові доповіді з актуальних питань двостороннього економічного співробітництва, ознайомлення українських учасників з австрійським досвідом ведення міжнародного бізнесу та комерційними запитами й ціновою ситуацію на австрійському ринку, проведення індивідуальних переговорів між представниками ділових кіл двох країн.
    Особливу увагу австрійських підприємців привернули питання покращення інвестиційного клімату в нашій державі, окремі правові аспекти господарської діяльності нерезидентів в Україні.
    До важливих чинників, які обмежують доступ української експортної продукції на австрійський ринок, представники обох сторін відносять насамперед технічні бар'єри – гармонізація національних стандартів з міжнародними та європейськими стандартами, сертифікація товарів відповідно до директив і регламентів ЄС, а також невідповідність основної експортної номенклатури української продукції реальним потребам австрійського ринку.
    Однак, за даними Держстату України, не зважаючи на різні торговельні перешкоди й обмеження, обсяги експорту українських товарів до Австрії протягом 8 місяців поточного року збільшилися порівняно з відповідним періодом минулого року на 9,5% і склали 382,5 млн. дол. США. Водночас обсяги імпорту товарів скоротилися на 16,7% і становили 448,6 млн. євро.
    Щодо інвестиційного співробітництва, то за обсягами інвестицій (2,783 млрд. дол. США), які надійшли в економіку України із 133 країн світу, Австрія посідає п'яте місце. Інвестиційні кошти було залучено зокрема у фінансову і страхову сфери, промисловість, гуртову та роздрібну торгівлю.
    Під час переговорів з австрійськими колегами Геннадій Чижиков зауважив, що ТПП України впродовж останніх років значно активізувала співпрацю з Федеральною палатою економіки Австрії, спрямовану на розвиток двосторонньої торгівлі та інвестиційного співробітництва. Після підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, що відкрила нові можливості для українських підприємств на європейському ринку, активна міжпалатівська взаємодія вбачається особливо актуальною. Ми робимо все можливе, аби допомогти українським підприємствам працювати на європейському ринку. Найшвидший і найефективніший спосіб – залучати досвідчені європейські компанії як повноцінних партнерів, створювати відповідні умови для взаємовигідного співробітництва, наголосив президент ТПП України, закликаючи австрійських підприємців активніше брати участь у цьому процесі.
    Наразі в рамках співпраці між Торгово-промисловою палатою України та Федеральною палатою економіки Австрії опрацьовуються проекти підвищення кваліфікації як для фахівців і керівних кадрів, що працюють у системі ТПП України, так і для українських експортних менеджерів, які прагнуть активно розвивати свої експортні можливості.
    Великий інтерес представники ділових кіл Австрії проявили і до найзахіднішого регіону України – Закарпаття. Економічний, інноваційно-інвестиційний потенціал області, а також інвестпроекти окремих підприємств – членів Закарпатської ТПП на форумі презентував Отто Ковчар. Австрійські підприємці висловили задоволення умовами підприємницької діяльності, що пропонуються нерезидентам у нашому краї, та сподівання на подальшу, ще більш плідну співпрацю, яка буде вигідною в цілому і для Австрії, і для Закарпаття.
    Сьогодні Австрія входить у десятку країн, з яких в економіку Закарпаття надійшли найбільші обсяги прямих іноземних інвестицій. На території краю працює 37 підприємств із австрійським капіталом.
    У 2013 році обсяги зовнішньої торгівлі товарами з цією країною становили 135,3 млн. дол. США, або 4,0% від загальнообласного обороту. Порівняно з обсягами торгівлі за 2000 рік товарооборот загалом зріс більш ніж у 1,5 рази. За 8 місяців цього року загальний обсяг зовнішньої торгівлі товарами з Австрією склав 89,867 млн. дол. США. Частка країни в обласних обсягах зовнішньої торгівлі товарами становила 4,4%.
    Обсяг австрійських інвестицій станом на 1 липня 2014 року становить 40,105 млн. дол. США. Питома вага Австрії в загальнообласних обсягах інвестицій дорівнює 10,1%, а в обсягах інвестицій, що надійшли з країн ЄС – 14,2%.
    До позитивних факторів, що мають значний вплив на подальший розвиток краю як регіонального центру міжнародного бізнесу, президент Закарпатської ТПП відносить його унікальне географічне розташування, великий людський, природно-ресурсний і рекреаційно-курортний потенціал, високу підприємницьку активність населення, усталені історичні, дружні, партнерські зв’язки з регіонами сусідніх країн.
    Вагомі конкурентні переваги Закарпаття у сфері інноваційно-інвестиційної діяльності нерезидентів полягають у розвинутій транспортно-логістичній, прикордонно-митній, експедиційній інфраструктурі регіону; зручному розміщенні бізнесу стосовно індустріально розвинених регіонів Східної, Центрально-Східної та Центральної Європи; розгалуженій транспортній мережі в напрямку ЄС із прикордонними переходами до Угорщини, Словаччини, Румунії; розвиненій мережі місцевих постачальників і субпідрядників; наявності високоякісної сировини для деревообробної та харчової промисловостей; усталених господарських традиціях у таких сферах, як сільське господарство і виноградарство, харчова, лісова, деревообробна, хімічна, легка, машинобудівна промисловості; наявності висококваліфікованого кадрового потенціалу; багаторічному досвіді співпраці з відомими транснаціональними компаніями.
    Серед найбільш пріоритетних для інвестування сфер економіки області є машинобудівна галузь, автомобілебудування, електронна промисловість, лісопромислове виробництво, харчова і переробна галузь, легка промисловість, будівництво, енергетика, транспорт, логістика та, звісно, туристично-рекреаційна галузь, адже Закарпаття залишається одним із найпопулярніших куточків Східної Європи для відпочинку й оздоровлення.




 
Наша адреса :

88015, м. Ужгород,
вул. Грушевського, 62
тел. (0312) 66-94-50, 66-94-55.
тел./факс (0312) 66-94-60, 66-94-74
E-mail:
   
Інвестиційні проекти  
Інтернет-виставка  
Як стати членом ТПП ?  
Контакти  
 
© ZTTP. All Rights Reserved.      Created by: CrafIT.com
Відвідувачів: сьогодні - 41 всього - 1780367