ЗАКАРПАТСЬКА
ТОРГОВО-ПРОМИСЛОВА
ПАЛАТА


Ваш УСПІХ - наш УСПІХ!
 
На головну   Зворотній зв`язок   Карта сайту  
 
        
 
 

 

 
      Почесне консульство Чеської Республіки в Ужгороді разом із Закарпатським товариством чеської культури за підтримки Закарпатської торгово-промислової палати провели 7 травня 2015 року зустріч із представниками місцевих органів влади й самоврядування, дипломатичних представництв країн Вишеградської четвірки, розташованих у західному регіоні України, вітчизняними дипломатами, науковцями, працівниками культури, митцями, громадськими діячами, закарпатськими та зарубіжними підприємцями.
      Привітавши учасників, Почесний консул ЧР в Ужгороді Отто Ковчар розповів про діяльність консульської установи, спрямовану на розширення співпраці в економічній, науковій, освітній, культурній сферах, на розвиток прямих зв'язків між громадськими організаціями і їх об’єднаннями та громадянами обох країн.
      За значний вклад у розвиток чесько-українських двосторонніх відносин Подяки Почесного консульства ЧР в Ужгороді отримали Народний художник України, лауреат обласної премії ім. Й. Бокшая та А. Ерделі в галузі образотворчого мистецтва Василь Скакандій, а також начальник аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління ДСНС України в Закарпатській області Олег Паламарчук та начальник гірської пошуково-рятувальної частини Михайло Брехлічук.
      Цікавою та пізнавальною подією заходу став перегляд фільму "Марійка-невірниця", знятого у 1934-му році в с. Колочава Міжгірського району Закарпатської області режисером Владиславом Вайчуром. Сюжетною основою картини стало однойменне оповідання відомого чеського письменника Івана Ольбрахта.
      На відміну від тогочасних світових шедеврів, у "Марійці-невірниці” грали непрофесійні актори – мешканці сіл Колочави, Синевира, Верхнього Бистрого. Кожен герой говорив рідною мовою, котра була зрозуміла для широкого загалу глядачів як в Ужгороді, так і в Братиславі та Празі – русинською, чеською, єврейською. Що важливо, у фільмі без прикрас та патетики показано східну частину Чехословацької Республіки тих часів – її гірську околицю Верховину (бойківську частину Закарпаття).
      Картина була гарно сприйнята в Чехословаччині та зробила Колочаву символом міжвоєнного Закарпаття. Не дивно, що через 76 років після виходу картини на екрани, в Болоньї (Італія) у   рамках міжнародного фестивалю архівних та реставрованих фільмів "Il Cinema Ritrovato" в категорії "Найкращий знову відкритий фільм" кінокартина "Марійка-невірниця" стала переможцем та удостоїлася високої міжнародної нагороди.
      Учасники заходу мали також нагоду побачити виставку картин відомого митця Закарпаття, Народного художника України Василя Скакандія, серед яких особливо привертали увагу неповторні акварелі із серії “Празькі етюди”.
      А на завершення зустрічі відбулася презентація-дегустація справжнього чеського пива. Знайомлячись із багатовіковими традиціями чеського пивоваріння, всі охочі могли почастуватись цим популярним у світі напоєм.
 
Наша адреса :

88015, м. Ужгород,
вул. Грушевського, 62
тел. (0312) 66-94-50, 66-94-55.
тел./факс (0312) 66-94-60, 66-94-74
E-mail:
   
Інвестиційні проекти  
Інтернет-виставка  
Як стати членом ТПП ?  
Контакти  
 
© ZTTP. All Rights Reserved.      Created by: CrafIT.com
Відвідувачів: сьогодні - 302 всього - 1612316