ЗАКАРПАТСЬКА
ТОРГОВО-ПРОМИСЛОВА
ПАЛАТА


Ваш УСПІХ - наш УСПІХ!
 
На головну   Зворотній зв`язок   Карта сайту  
 
        
 
 

 

 
    Дев'ять років тому офіційні представники чеського краю Височіна вперше побували у Закарпатті. Досягнута тоді попередня домовленість про встановлення партнерських відносин між двома регіонами згодом була закріплена Договором про співробітництво між Закарпатською областю України та краєм Височіна Чеської Республіки.
    У лютому 2008 року в чеському місті Їглава в урочистій обстановці його підписали тодішній голова Закарпатської облради Михайло Кічковський та гетьман краю Височіна Мілош Вистрчіл.
    16 березня 2012 року була укладена додаткова Угода, яка продовжила співпрацю між Височіною і Закарпаттям.
    За цей час разом із чеськими партнерами в області реалізовано понад 120 спільних інвестиційних проектів у галузі туризму й екології, соціальній сфері – реконструкція дитячих дошкільних закладів, шкіл, медичних установ, центрів соціальної реабілітації. Крім того, було здійснено низку проектів гуманітарно-культурного спрямування, налагоджено співпрацю між вищими навчальними закладами, установами соціального забезпечення, закладами культури та мистецтва, територіальними громадами.
    Для реалізації підтримки партнерства між краєм Височіна і Закарпатською областю на конкретних об’єктах, зокрема з метою спільного фінансування проектів у різних напрямах суспільного життя, було створено міжнародний благодійний фонд   "ViZa".
    Чеські партнери в особі представників   влади та бізнесу неодноразово   побували на Закарпатті. Своєю   чергою,   делегації   органів   місцевого   самоврядування, бізнесу, установ освіти, охорони здоров’я, соціального   забезпечення,   культури нашої області побували у краї Височіна, знайомилися з досвідом колег у різних сферах діяльності. За кілька років співпраці на паритетних засадах фінансування (50х50%) реалізовано 65 проектів із енергозбереження і реконструкції об’єктів бюджетних та громадських соціально-культурних установ загальною вартістю понад 30 млн. грн.
    Напередодні старого Нового року європейські партнери з чеської Височіни із офіційним візитом знову приїхали до Закарпаття. Поважну делегацію очолив голова крайового уряду Височіни, голова благодійного фонду "ViZa", член Постійної конференції Зденек Кадлец. До її складу входили начальник канцелярії гетьмана краю, координатор співпраці краю Височіна і Закарпатської області Катерина Свободова та члени благодійного фонду "ViZa" Йозеф Недвед і Василь Самандрула.
    У рамках візиту чеські партнери спілкувалися з Генеральним консулом Чеської Республіки у Львові Мирославом Клімою та Почесним консулом Чеської Республіки в Ужгороді, віце-президентом Торгово-промислової палати України, президентом Закарпатської ТПП Отто Ковчаром.
    На офіційному рівні від імені нашого краю поважну делегацію приймали голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль та голова облради Михайло Рівіс, заступник голови облради Йосип Борто, виконавчий директор благодійного фонду "ViZa" Володимир Чубірко, голова постійної комісії обласної ради з питань бюджету Василь Кошеля та інші.
    У Закарпатській облраді відбулася двостороння зустріч керівництва області із делегацією краю Височіна. Очільники нашого краю подякували за підтримку, порозуміння та сприяння в розбудові Закарпаття, а також за те, що край Височіна, суттєво допомагаючи закарпатцям, дав змогу відчути цілісність Європи, усвідомлення того, що Україна є її частиною, і не лише географічно.
    Голова крайового уряду краю Височіна та благодійного фонду "ViZa", Зденек Кадлец вручив вітальні адреси першим керівникам області від гетьмана краю Височіна Їржі Б'єгоунека. Поважний гість коротко окреслив 9-річну співпрацю з українськими партнерами, зауваживши, що вдалося реалізувати багато інвестиційних проектів.
    "Хотілося б, аби не лише край Височіна, а й уся Європейська спільнота побачила наші напрацювання, які себе виправдали на всі сто відсотків. Хочу запевнити у стабільних стосунках і в продовженні тісної співпраці на подальші роки", – наголосив пан Зденек Кадлец.
    "Дуже важливо, що налагоджено партнерські відносини й між територіальними громадами міст і сіл, між установами освіти, культури, охорони здоров’я Закарпатської області і краю Височіна, – підкреслив голова облради Михайло Рівіс. – Сьогодні з Височіною тісно співпрацюють практично всі райони Закарпаття".
    Як поінформував присутніх   виконавчий директор благодійного фонду "ViZa" Володимир Чубірко, впродовж 2015 року в дошкільних та загальноосвітніх закладах області реалізувалося 20 спільних проектів з капітального ремонту, енергозбереження загальною вартістю понад 17 мільйонів гривень. На реалізацію цих проектів 1/3 їх вартості, що становить майже 5 мільйонів гривень, фінансує край Височіна через благодійний фонд "ViZa" і понад 5 мільйонів на їх реалізацію виділено з обласного   бюджету. Частина з цих об’єктів уже завершені, частина – у стадії завершення.
    Під час зустрічі сторони обговорили спільні інвестиційні проекти, які мають намір реалізувати в 2016 році. Михайло Рівіс запропонував чеським колегам перейти на якісно новий формат співпраці: не лише будувати чи ремонтувати об’єкти соціальної сфери, а й надавати робочі місця нашим краянам. До спільних інвестиційних проектів, які здійснюватимуться у 2016 році, він вніс пропозицію включити реконструкцію Масарикового кварталу – архітектурного комплексу, зведеного ще у 1924-1925 роках у Хусті за проектом празького архітектора Фрайвальда.
    У ході перемовин також зазначалося, що в навчальних закладах області зростає інтерес до вивчення чеської мови. Сьогодні її як другу іноземну викладають уже в трьох загальноосвітніх школах Ужгорода, Мукачева та Сваляви.   З наступного навчального   року чеську мову опановуватимуть іще в ряді шкіл. Міністерство освіти і науки України затвердило програму вивчення чеської мови на основі підручників, що видаються в Чеській Республіці. З огляду на це, українська сторона просила посприяти у придбанні підручників для шкіл, де здійснюється викладання чеської мови як другої іноземної.
    На завершення зустрічі голова крайового уряду Височіни, очільник благодійного фонду "ViZa", член Постійної конференції Зденек Кадлец запевнив у підтримці реалізації визначених проектів: "Для нас важливо, аби інвестиційні проекти співпадали та узгоджувалися спільно між обласною радою та державною адміністрацією. Із чеської сторони будуть мінімальні корекції. Ми б хотіли, аби терміни завершення діючих проектів пришвидшилися і щоб надалі до них додалися й об’єкти охорони здоров’я".
    У рамках візиту офіційні представники краю Височіна оглянули нові об’єкти майбутньої співпраці на 2016 рік, зокрема побували в Хусті на історичному комплексі Чеське містечко або Масариковий квартал, що після реконструкції має окрім естетичної привабливості створити ще й позитивний культурно-туристичний імідж міста.
    На старий Новий рік у день Святого Василя поважні гості побували в селі Залужжя на Мукачівщині на відкритті садочка, відремонтованого за кошти чеського краю Височіна та обласного й місцевого бюджетів Закарпаття, де насолоджувалися щедрівками та колядками у виконанні маленьких господарів, які звучали і чеською мовою.
 
Наша адреса :

88015, м. Ужгород,
вул. Грушевського, 62
тел. (0312) 66-94-50, 66-94-55.
тел./факс (0312) 66-94-60, 66-94-74
E-mail:
   
Інвестиційні проекти  
Інтернет-виставка  
Як стати членом ТПП ?  
Контакти  
 
© ZTTP. All Rights Reserved.      Created by: CrafIT.com
Відвідувачів: сьогодні - 179 всього - 1612193