ЗАКАРПАТСЬКА
ТОРГОВО-ПРОМИСЛОВА
ПАЛАТА


Ваш УСПІХ - наш УСПІХ!
 
На головну   Зворотній зв`язок   Карта сайту  
 
        
 
 
    Із метою створення платформи для досліджень й інновацій у галузях богемістики та словакістики, поширення інформації про Чехію і Словаччину, пропаганди чеської і словацької культур, духовності, традицій, звичаїв, підтримки вивчення та поширення чеської і словацької мов, під патронатом Генеральних консульств – Чеської Республіки у Львові та Словацької Республіки в Ужгороді, а також Почесних консулів – Чеської Республіки в Ужгороді й Словацької Республіки у Великому Березному, 27 травня Закарпатське товариство чеської культури і Товариство словаків Закарпаття ім. Л. Штура вперше провели святкування чеської і словацької культур і традицій – "День богемістики і словакістики в Закарпатській області".
    До участі у святкуванні були запрошені представники дипломатичного корпусу, органів державної влади й місцевого самоврядування, науковці, експерти,   творча інтелігенція, молодь.
    У Почесному консульстві Чеської Республіки в Ужгороді учасники й гості мали змогу ознайомитися зі стендами "Чеська Республіка" й "Словацька Республіка", на яких були представлені рекламні, публіцистично-документальні матеріали щодо історичного розвитку, економіки, культури чеських і словацьких земель, сучасних соціально-політичних реалій Чехії і Словаччини, еволюції та перспектив українсько-чеських й українсько-словацьких зв’язків.
    Унікальна книжкова виставка з фондів Наукової бібліотеки Ужгородського національного університету розгорнулася у виставковій залі. Вона демонструвала раритетні видання 20–30-х років минулого століття – часів Чехословацької Республіки, а також літературу, присвячену збереженню культурної спадщини чехів і словаків у Закарпатті. Ще одна нещодавно виставка – "Ужгород очима дітей. Сакура" представляла таланти наймолодших учасників, а фото-презентація – діяльність Закарпатського товариства чеської культури.
    У відкритті заходу взяли участь Почесний консул Чеської Республіки в Ужгороді, віце-президент Торгово-промислової палати України, президент Закарпатської ТПП Отто Ковчар, голова Закарпатського товариства чеської культури, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Науково-дослідного інституту Центральної Європи УжНУ Тетяна Сергієнко.
    Учасників і гостей привітали перший заступник голови Закарпатської обласної ради Йосип Борто, консул Генконсульства Чеської Республіки у Львові Валерія Фюлеова.
    Впродовж святкування проходили презентації: "Богемістика і словакістика", "AJODA" – мовна школа", "Užhorodsky ples", "VACLAV-fest" та відбувся круглий стіл на тему "Богемістика і словакістика в Закарпатській області: спільне й особливе".
    Перед учасниками й гостями свята виступав народний вокально-хореографічний ансамбль "Словенка" (художній керівник Софія Симочко, балетмейстер-постановник Оксана Хижун, керівник оркестру Оксана Галаді).
    Також під час заходу працював імпровізований дитячий майданчик, де малюки могли бавитися, малювати, ліпити, виготовляти корону "Король Карл IV", а згодом – скуштувати смачного торту, пряників, цукерок та інших солодощів.
 
Наша адреса :

88015, м. Ужгород,
вул. Грушевського, 62
тел. (0312) 66-94-50, 66-94-55.
тел./факс (0312) 66-94-60, 66-94-74
E-mail:
   
Інвестиційні проекти  
Інтернет-виставка  
Як стати членом ТПП ?  
Контакти  
 
© ZTTP. All Rights Reserved.      Created by: CrafIT.com
Відвідувачів: сьогодні - 229 всього - 1612243