ЗАКАРПАТСЬКА
ТОРГОВО-ПРОМИСЛОВА
ПАЛАТА


Ваш УСПІХ - наш УСПІХ!
 
На головну   Зворотній зв`язок   Карта сайту  
 
        
 
 
    Чеський центр при Посольстві Чехії в Україні за сприяння дирекції одного з найбільших і найпопулярніших фестивалів документального кіно в Центральній і Східній Європі "Їглава" 17-18 червня організував в Ужгороді показ стрічок на соціальну тематику в рамках культурно-мистецького заходу "Відлуння XIX міжнародного   фестивалю документального кіно "Їглава".
    Творчі роботи документалістів, що вирізнялися інноваційним підходом до режисури, гостротою й актуальністю викладу, яскравими операторськими рішеннями, були представлені в шести конкурсних номінаціях: "Opus bonum" – фільми з усього світу, "Між морями" – фільми із Центральної та Східної Європи, "Чеська радість" – найкращі чеські фільми, "Прем’єра" – дебютні проекти, "Fascinace" – експериментальні фільми, "Коротка радість" – найкращі короткометражки.
    Данський режисер Владімір Томіч виніс на суд глядачів кінострічку, що отримала найвищі нагороди на "Берлінале", – "Флотель "Європа" (2015), змонтовану винятково з архівних матеріалів. Їхнє джерело – відеолисти додому, які на початку 90-х записали біженці із Боснії і Герцеговини. Тікаючи від війни, завдяки Червоному Хресту десятки сімей знайшли тимчасовий прихисток у кімнатах пароплава "Європа", пришвартованому в каналі Копенгагена. Один із героїв цих відеопослань, 9-річний Владімір – режисер фільму. Для його родини флотель "Європа" став місцем життя на цілих два роки. На ньому відбувалися різноманітні сімейні драми, тут створювалися музичні й танцювальні колективи, закохувалися, помирали і народжувалися нові люди.   Ця зворушлива, але позбавлена драматизму, стрічка – відеолист цілого покоління людей, що в умовах антисанітарії, але в солідарності таки знайшли свою маленьку каюту на великому континенті.
    У досконале життя в досконалій країні, де під вічним сяйвом променів сонця – символу великого народного вождя Кім Ір Сена мешкають досконалі громадяни ідеального суспільства, переніс поціновувачів неігрового кіно фільм російського режисера, який народився у Львові, Віталія Манського "У променях сонця" (2015). Тут зображено цілий народ, дбайливо ізольований з волі доброго вождя не лише від усіх зовнішніх небезпек, а й у першу чергу від самих себе. Брехня, піднесена до культу. Світ – мильна бульбашка (яка чомусь не лопається). Люди – функції, народжені лише для того, аби бути експонатами на фейковому святі життя.
    Зарубіжні документалісти звернулися і до теми сучасної України На фестивалі демонстрували стрічку нідерландського режисера Жан Куне "Дзвінок в Україну" (2015), в центрі якого – літня жінка – мешканка Латвії регулярно телефонує по Skype своїй сестрі та дочці, котрі застрягли в зоні бойових дій на сході України, та безпорадно слухає про їхні страждання.
    Не байдужа ситуація у нашій державі й відомому чеському режисеру та оператору Філіпу Ремунді, який неодноразово об’їздив Україну та стежив за подіями на Майдані. Глядачів підкорила його стрічка, викладена в формі подорожнього журналу "Чеський журнал. Близький далекий схід" (2015), в основі якого – війна в Україні, життя між руїнами, роздуми і пісні в зоні АТО та непочуті скарги переселенців. Своїм фільмом автор прагнув наблизити Україну до зарубіжних глядачів, щоб і вони відчули, близькою чи далекою є для них українська земля.
    Кожен фільм програми "Відлуння XIX Міжнародного фестивалю документального кіно "Їглава" отримав достатньо уваги ужгородців, кожен показ був важливою подією і підтверджував завдання започаткованого Чеським центром у Києві проекту: донести і поширити ідеї важливості документального кіно, його величезної ролі у формуванні суспільної свідомості, а також у налагодженні спільних культурних мостів між українцями та європейцями, що допоможуть нашій країні впевнено рухатися вперед не тільки в культурно-мистецькому, а й громадсько-політичному та соціально-економічному напрямах.

    Довідка.
    Чеський центр у Києві входить до складу Управління чеських центрів і є частиною Міністерства закордонних справ Чеської Республіки. До мережі Чеських центрів належать 22 державні установи по всьому світу. Вони як додаткова ланка дипломатичних структур всебічно репрезентують Чехію за кордоном.
    Основні напрями діяльності Чеського центру – культура та освіта. Його діяльність в галузі культури не обмежується традиційними напрямами у музиці, кіно, театральному чи образотворчому мистецтві, а й спрямована на розвиток нових тенденцій та альтернативних пошуків.
    Чеський центр організовує та підтримує культурні й освітні акції, які створюють цілісне враження про Чеську Республіку як про країну, що прагне до інтеграції з найрозвинутішими державами світу. Співпраця на міждержавному рівні засновується на принципі, що добра взаємна поінформованість сприятиме розвиткові дружніх стосунків між країнами.
    В освітній сфері Чеський центр пропонує навчання на мовних курсах, а також надає інформацію щодо можливостей навчання у чеських ВУЗах. Курси чеської мови організовуються як для дітей, так і для дорослих, від початкового рівня до вільного володіння мовою.  
    Чеський центр при Посольстві Чеської Республіки в Україні у 2015 році спільно з дирекцією Міжнародного фестивалю документального кіно "Їглава" (МФДК "Їглава") започаткували проект "Майстерня талантів", у рамках якого 15 молодих українських режисерів, журналістів та продюсерів мали змогу взяти участь у фестивалі, реалізувати свої проекти, обмінятися досвідом і набути нових контактів.
    Третій рік поспіль Чеський центр співпрацює з МФДК "Їглава" в рамках проекту "Відлуння Міжнародного фестивалю документального кіно "Їглава". Ця акція набула популярності серед української публіки, вона традиційно проходить в Ужгороді, а цьогоріч відкрила для себе нове місто – Вінницю.
 
Наша адреса :

88015, м. Ужгород,
вул. Грушевського, 62
тел. (0312) 66-94-50, 66-94-55.
тел./факс (0312) 66-94-60, 66-94-74
E-mail:
   
Інвестиційні проекти  
Інтернет-виставка  
Як стати членом ТПП ?  
Контакти  
 
© ZTTP. All Rights Reserved.      Created by: CrafIT.com
Відвідувачів: сьогодні - 252 всього - 1612266