ЗАКАРПАТСЬКА
ТОРГОВО-ПРОМИСЛОВА
ПАЛАТА


Ваш УСПІХ - наш УСПІХ!
 
На головну   Зворотній зв`язок   Карта сайту  
 
        
 
 

 
12 липня 2024 року у Празі відбулося десяте засідання Українсько-чеської змішаної комісії з питань економічного, промислового і науково-технічного співробітництва. Це перше засідання комісії від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну.Засідання комісії очолили перша віцепрем'єр-міністерка — міністерка економіки України Юлія Свириденко та міністр промисловості та торгівлі Чеської Республіки Йозеф Сікела. Від Закарпатської торгово-промислової палати участь у засіданні та обговоренні актуальних питань узяла   радник президента палати з питань науки, освіти та культури – начальник навчального центру Закарпатської ТПП Сергієнко Тетяна Степанівна.
До складу української делегації також увійшли представники ключових міністерств і відомств, зокрема заступники міністрів економіки, енергетики, аграрної політики, розвитку громад та інфраструктури. Серед учасників були також представники Дніпропетровської ОВА, Торгово-промислової палати України, Федерації роботодавців України та дипломатичного корпусу.

Сторони підписали протокол засідання комісії, у якому погодили такі рішення:
В енергетиці. Чехія підтвердила готовність підтримувати зусилля Уряду України із відновлення пошкоджених чи зруйнованих російськими обстрілами енергетичних потужностей. Зокрема, сторони обговорили можливість надання Україні запчастин для швидкого відновлення енергетичних потужностей. Сторони зацікавлені у спільному розвитку відновлюваних джерел енергетики в Україні. Чеська сторона проінформувала про можливість розширення використання транспортної системи NET4GAS для постачання до України природного газу.
Відновлення зруйнованої критичної інфраструктури. Сторони домовились про створення постійної робочої групи із цього питання.
Торгівля, залучення інвестицій, покращення бізнес-зв’язків. Сторони домовилися обмінюватися інформацією у цих сферах, також просувати серед бізнесу інформацію щодо програм підтримки, які доступні для підприємців в Україні та Чехії. Також буде розроблено перелік пріоритетних проєктів для чеських та українських компаній, база даних чеських компаній, які зацікавлені в участі у післявоєнній відбудові України.
Оборонно-промисловий комплекс. Обидві сторони зазначили, що готові до реалізації спільних проєктів, зокрема, що є зацікавленість у локалізації деяких чеських виробництв в Україні.
Аграрний сектор. Чеська сторона повідомила про впровадження посади аташе з аграрних питань при Посольстві Чеської Республіки в Києві. Також домовились поглиблювати співпрацю у цій сфері для збільшення взаємної торгівлі, обговорили питання ветеринарного контролю.
Транспорт і логістика. Україна відзначила важливість розвитку нових пасажирських залізничних сполучень між Україною та Чеською Республікою у співпраці двох національних перевізників (České Dráhy та Укрзалізниці).
Освіта і наука. Обговорили питання соціалізації та інтеграції українських дітей, які вимушено покинули Батьківщину, у систему освіти європейських країн; дистанційне навчання українських учнів у школах в Україні, зберігаючи при цьому обов’язкове навчання у початкових школах Чеської Республіки; можливість зарахування отриманих знань, умінь, оцінок та взаємного визнання в системах освіти країн ЄС та України; залучення до навчального процесу тимчасово переміщених українських вчителів. У планах також надання щорічних стипендій на навчання, літні мовні курси, обмін студентами, аспірантами та викладачами між навчальними закладами України та Чеської Республіки.
Стандартизація. Чехія допомагатиме Україні у стандартизації та адаптації українських норм до європейських для легшого виходу українських компаній на нові ринки.




 
Наша адреса :

88015, м. Ужгород,
вул. Грушевського, 62
тел. (0312) 66-94-50, 66-94-55.
тел./факс (0312) 66-94-60, 66-94-74
E-mail:
   
Інвестиційні проекти  
Інтернет-виставка  
Як стати членом ТПП ?  
Контакти  
 
© ZTTP. All Rights Reserved.      Created by: CrafIT.com
Відвідувачів: сьогодні - 202 всього - 1846743