ЗАКАРПАТСЬКА
ТОРГОВО-ПРОМИСЛОВА
ПАЛАТА


Ваш УСПІХ - наш УСПІХ!
 
На головну   Зворотній зв`язок   Карта сайту  
 
        
 
 

 

 
    Спілкування у такому форматі, що спонукає до максимально вільного й відкритого діалогу, не стиснутого рамками офіційного протоколу, вже вкотре організував Регіональний філіал Національного інституту стратегічних досліджень в м. Ужгороді. Співорганізатором цього разу виступило Генеральне консульство Словацької республіки в м. Ужгороді.
    Відкриваючи захід, учасників привітала директор РФ НІСД в м. Ужгороді Світлана Мітряєва та запевнила, що Національний інститут стратегічних досліджень зацікавлений у подальшій активізації українсько-словацьких відносин на експертному рівні. Вона подякувала за підтримку, яку надала і продовжує надавати Словаччина Україні, - в лікуванні та реабілітації українських військових, що постраждали в АТО, у шпиталі Міністерства внутрішніх справ Словацької Республіки та в Земплінській Шираві, за те медичне й технічне обладнання, яке отримує Червоний Хрест України та Міністерство оборони України, за відпочинок Луганських дітей у санаторії Словацького парламенту.
    Надзвичайний і Повноважений посол Словацької республіки в Україні Юрай Сівачек підтвердив усесторонню підтримку Словаччиною нашої держави в її євроінтеграційній стратегії та висловив сподівання, що війна в Україні рано чи пізно закінчиться, держава зможе звестися на ноги та стати гідним й економічно сильним партнером Європи.
    У ході зустрічі особливу увагу було приділено питанням розвитку та активізації співпраці з Словацькою республікою в економічній, науковій та освітній сферах. Серед тем, яких торкалися учасники зустрічі, – міграційна криза, що наразі переживає ЄС, і розбіжності, з огляду на це, в позиціях країн Вишеградської четвірки та Німеччини. Йшлося і про наміри України отримати членства в НАТО, яке Посол вітає та бачить у довгостроковій перспективі.
    Жваво обговорювалося питання введення в дію режиму вільної торгівлі України з Євросоюзом з 2016 року та зацікавленість з боку Словаччини нашою країною в цьому контексті. Таку зацікавленість Юрай Сівачек висловив, зсилаючись на те, що в Україні завжди працювало багато словацьких підприємств. Відтак, після введення санкцій проти Росії та реверсу газу, російський ринок для словацьких підприємців закривається, тому Словаччина розраховує на відкриття українського ринку для своїх компаній.   "Україна дуже багата країна і ми зацікавлені в тому, щоб відкривати спільний ринок з вами і вести спільний бізнес. Але ми б хотіли бачити вашу стабільність, нові дієві закони та ініціативу з вашого боку", – додав Посол.
    Тему українсько-словацької економічної співпраці підтримав співголова Українсько-словацької ділової ради, президент Закарпатської торгово-промислової палати, Почесний консул Чеської Республіки в м. Ужгороді Отто Ковчар, акцентуючи на необхідності подальшої лібералізації візового режиму, зокрема для підприємців. Із цього приводу Посол запевнив, що з боку його відомства здійснюється все необхідне, щоб забезпечити максимальне використання можливостей двостороннього співробітництва між суб'єктами господарювання двох країн, та поділився планами створення візових центрів у деяких містах України вже цієї осені. Він підтвердив зацікавленість Словаччини в безвівзовому режимі з Україною, водночас зауваживши, що "лібералізація візового режиму для України – це тільки технічні критерії, які вона має виконати так, аби всі 28 членів ЄС   підтримали відповідне рішення".
    Продовжуючи обговорення візових питань, Почесний консул Словацької Республіки у Великому Березному Олег Адамчук наголосив, що Україні слід говорити наразі не про відміну віз, оскільки ні ми, ні Європа до цього не готові, а про подальше спрощення візового режиму. Як варіант, він пропонує збільшити тривалість довготермінових шенгенських віз з 5 до 6 а то й більше років.
    На зустрічі також порушувалися питання щодо тісної співпраці з освітніми закладами Словаччини, йшлося про діяльність кафедри словацької філології філологічного факультету УжНУ, про відзначення днів добросусідства, які щорічно проводяться на українсько-словацькому кордоні.
"Чай з Послом", окрім організаторів зустрічі директора РФ НІСД в м. Ужгороді Світлани Мітряєвої та Генконсула СР в м. Ужгороді Янки Буріанової, розділили представник МЗС України в Ужгороді Галина Гороховська, Почесні консули: Словацької Республіки в смт Великий Березний – Олег Адамчук та Чеської Республіки в м. Ужгороді – Отто Ковчар, директор Центру міжнародної безпеки та євроатлантичної інтеграції УжНУ Ігор Тодоров, декан факультету міжнародних відносин УжНУ Микола Палінчак, завідувач кафедри словацької філології філологічного факультету УжНУ, професор Світлана Пахомова, професор кафедри історії України історичного факультету УжНУ Сергій Федака, старші наукові співробітники: Інституту Центральної Європи УжНУ – Тетяна Сергієнко та РФ НІСД в м. Ужгороді – Ольга Єгорова, помічник голови Закарпатської ОДА Рената Мойш-Шімон , а також представники місцевих ЗМІ.




 
Наша адреса :

88015, м. Ужгород,
вул. Грушевського, 62
тел. (0312) 66-94-50, 66-94-55.
тел./факс (0312) 66-94-60, 66-94-74
E-mail:
   
Інвестиційні проекти  
Інтернет-виставка  
Як стати членом ТПП ?  
Контакти  
 
© ZTTP. All Rights Reserved.      Created by: CrafIT.com
Відвідувачів: сьогодні - 36 всього - 1780362