ЗАКАРПАТСЬКА
ТОРГОВО-ПРОМИСЛОВА
ПАЛАТА


Ваш УСПІХ - наш УСПІХ!
 
На головну   Зворотній зв`язок   Карта сайту  
 
        
 
 
    Ділова зустріч "Міжнародні контактні дні" зібрала 19 листопада в Ужгороді іноземні делегації регіональних торгово-промислових палат, представників малого й середнього бізнесу країн-сусідів, а також вітчизняних суб'єктів господарювання з різних областей України і, звичайно, Закарпаття. Масштабний бізнесовий форум традиційно організувала Закарпатська торгово-промислова палата і запросила до участі в ньому представників ділових кіл із Польщі, Словаччини, Угорщини, Чехії, Румунії, Австрії, Німеччини, Сербії, Хорватії, Словенії, Естонії, Болгарії, Республіки Білорусь та ін., а також з усіх регіонів України.
    Тематика зустрічі охоплювала будівництво – проекти і технології; будівельну техніку й матеріали; сантехнічне, опалювальне, вентиляційне, освітлювальне обладнання; предмети інтер'єру житлових та офісних приміщень; будівельну хімію; столярні вироби. Разом з тим, на зустрічі були представлені й інші супутні напрями – нетрадиційні види енергії, деревообробка, сільське господарство, машинобудування тощо.
    Звертаючись до учасників зібрання, віце-президент Торгово-промислової палати України, голова Ради ТПП Карпатського регіону, президент Закарпатської ТПП Отто Ковчар підкреслив: "Сподіваюся, що сьогоднішня зустріч дасть новий імпульс суб'єктам підприємницької діяльності для успішного розвитку їхніх підприємств, створить умови для співпраці, сприятиме поліпшенню їх конкурентоспроможності".
    Від імені голови Закарпатської облдержадміністрації Геннадія Москаля вітання учасникам форуму передав його заступник Олександр Петік. Він підкреслив особливу актуальність і перспективність обрання Закарпатської області для реалізації спільних з Євросоюзом проектів підтримки малого й середнього бізнесу. Унікальне геополітичне та економічне розташування нашого краю на перехресті економічних, підприємницьких, торговельних та інших шляхів завжди сприяло розвитку і подальшому поглибленню всебічного міждержавного співробітництва. Закарпаття відігравало й продовжує відігравати важливу роль в інтеграції України у європейські структури, розвитку транскордонного співробітництва.
    На форум приїхала представницька угорська делегація, очолювана заступником державного секретаря із зовнішньоекономічних питань Міністерства закордонних справ і зовнішніх економічних зв'язків Угорщини др. Пана Петра. Висловивши всесторонню підтримку Угорщиною України в її євроінтеграційній стратегії та запевнивши у сприянні щодо подальшої активізації угорсько-українських відносин в економічному розрізі, вона ознайомила учасників зібрання з сучасним станом добросусідських взаємин угорців і закарпатців на всіх рівнях та повідомила про початок роботи в нашому краї Ужгородського та Берегівського регіональних представництв Національного торгового дому Угорщини.
    Перше представництво – в Ужгороді – було офіційно відкрито під час бізнес-форуму. Відтак презентацію діяльності Національного торгового дому Угорщини провів директор Центральноєвропейської мережі розвитку торгівельних відносин НТДУ Петер Шкапінец. Створений для ефективного використання експортного потенціалу малих і середніх підприємств, Національний торговий дім забезпечує представникам малого та середнього бізнесу можливість використовувати свої сильні сторони для просування товарів і послуг на зовнішні ринки, зокрема ринок ЄС. Йдеться про допомогу в аналізі ринку, пошуку партнерів, здійснення зовнішньоекономічної діяльності, юридичну підтримку, роботу з грантами та ін. Наразі його мережа поширюється на країни колишнього соціалістичного табору, Західних Балкан, Середнього Сходу, Південно-Східної та Північної Азії, Латинської Америки, Північної та Південної Африки, Центральної Європи. Започатковуючи діяльність на теренах нашого краю, Торговий дім прагне не просто активізувати зовнішньоекономічні зв'язки між Україною та Угорщиною, а й об'єднати малий і середній бізнес двох країн щоденною постійною діяльністю.
    У ході "Міжнародних контактних днів" Закарпатська ТПП провела й заключну бізнес-зустріч у рамках грантового проекту "V4EaP Extended Standard Grant" за №21370113 від 9 грудня 2013 р., в реалізації якого вона впродовж 2014-2015 років брала активну участь за підтримки Вишеградського фонду та в партнерстві з Тренчинською регіональною палатою Словацької ТПП (Словаччина), Торгово-промисловою палатою області Боршод-Абауй-Земплен (Угорщина), Підкарпатською господарчою палатою (Польща), Господарчою палатою краю Височіна (Чехія)
    Реалізація проекту під назвою "Розвиток регіональної співпраці та сприяння економічній інтеграції" дала можливість поглибити співробітництво між регіонами країн-учасниць шляхом проведення разом з партнерами із держав Вишеградської групи тематичних бізнес-зустрічей за участі представників малого й середнього бізнесу Карпатського регіону.
    Міжнародні заходи, що відбулися впродовж 2014-2015 років у м. Кросно (Польща) за тематикою "Легка промисловість", м. Ужгород – "Будівництво", м. Годонін (Чехія) – "Сільське господарство", м. Мішкольц (Угорщина) – "Металообробка", м. Тренчин (Словаччина) – "Туризм", сприяли також створенню орієнтованої на довгострокову перспективу спільної інституційної платформи з метою надання консультативної допомоги підприємцям та налагодження постійного обміну діловою інформацією.
    Із здобутками проекту "Розвиток регіональної співпраці та сприяння економічній інтеграції" присутніх ознайомив словацький партнер – представник Вишеградського фонду, керівник Тренчинської регіональної палати Словацької ТПП Ян Вацлав. "Одним із завдань реалізації нашої спільної грантової програми було на прикладі діяльності малих і середніх підприємств – учасників проекту з країн Вишеградської групи й у співпраці з ними допомогти закарпатському підприємництву поліпшити економічні можливості та поділитися досвідом роботи на європейському ринку. Адже з 2016 року український бізнес увійде в європейське економічне поле і починає працювати в новому конкурентному середовищі", – наголосив він.
    У роботі форуму взяли участь консул Генконсульства Угорщини в Ужгороді Тріеб Гергель, директор Угорсько-української торгової палати Дьордь Кота, керівник Торгового офісу у Львові Посольства Австрії в Україні Надія Богатиренко, заступник директора департаменту економічного розвитку та торгівлі Закарпатської ОДА Юрій Гузинець, заступник начальника управління зовнішньоекономічних зв'язків Василь Цап, радник президента Черкаської Торгово-промислової палати Віктор Білоусов.  
    Після офіційного представлення учасників зустрічі між підприємцями відбулися конструктивні переговори з наперед підібраними потенційними партнерами із конкретних напрямів діяльності. Задля досягнення максимального презентаційного ефекту вітчизняні й іноземні учасники розмістили ілюстровану рекламу підприємства на сторінках офіційного каталогу та облаштували індивідуальні виставкові експозиції.
    Важливим моментом зустрічі стало підписання чотирьох рамкових угод про співпрацю між Закарпатською ТПП і торгово-промисловими палатами округів Годонін регіону Моравська Словаччина,   Кромеріж Злінського краю,   Їглави району Височіна і Пршеров Оломоуцького краю (Чеська Республіка). Є надія, що укладені угоди стануть ще одним із тих запланованих кроків, які активізують українсько-чеські торговельно-економічні відносини і сприятимуть успішній інвестиційній діяльності на благо розвитку обох країн.
 
Наша адреса :

88015, м. Ужгород,
вул. Грушевського, 62
тел. (0312) 66-94-50, 66-94-55.
тел./факс (0312) 66-94-60, 66-94-74
E-mail:
   
Інвестиційні проекти  
Інтернет-виставка  
Як стати членом ТПП ?  
Контакти  
 
© ZTTP. All Rights Reserved.      Created by: CrafIT.com
Відвідувачів: сьогодні - 133 всього - 1474817