ЗАКАРПАТСЬКА
ТОРГОВО-ПРОМИСЛОВА
ПАЛАТА


Ваш УСПІХ - наш УСПІХ!
 
На головну   Зворотній зв`язок   Карта сайту  
 
        
 
 
  Під час офіційного візиту делегації Представництва Європейського Союзу в Україні до нашого краю у рамках інформаційної кампанії "Будуймо Європу в Україні" на базі факультету міжнародної політики, менеджменту та бізнесу Ужгородського національного університету відбулось офіційне відкриття 22-го Інформаційного центру Європейського Союзу.  
  Його діяльність спрямовуватиметься на розвиток співпраці між ЄС та Україною шляхом забезпечення вільного доступу громадськості і наукової спільноти до онлайн-інформації та публікацій про Європейський Союз. Разом із тим, подібні центри надають допомогу щодо виконання наукових досліджень із питань європейської інтеграції, займаються організацією інформаційно-просвітницьких заходів.
  Відкриття Центру проходило за участі Посла ЄС, Голови Представництва ЄС в Україні Яна Томбінські, Генерального консула Словацької Республіки в Ужгороді Янки Буріянової та Тимчасового повіреного Угорщини в Ужгороді Ласло Віда, Почесного консула Чеської Республіки в Ужгороді, президента Закарпатської ТПП Отто Ковчара, координатор інформцентру професора Ігоря Тодорова, керівництва вишу, викладачів і студентів УжНУ.
  "Україна платить страшну ціну за свій європейський вибір, – завважив у ході урочистостей Ян Томбінскі, –   і ми у Євросоюзі робитимемо все необхідне, щоб допомогти вам закласти надійний фундамент для відкритого суспільства, на якому розбудовуватиметься демократична європейська держава. А відкритий нині центр стане надійним джерелом для отримання важливої для вашого подальшого розвитку інформації".
  Євродипломат і політик наголосив, що Україна гідна європейського життя і відкритого європейського шляху: "Засадничі принципи членства у ЄС слід перекласти і на суспільні відносини, що означає захист конкретної людини від насилля державних інституцій. Поставити конкретну людину у центр суспільних інтересів – сенс європейських правових напрацювань. Я переконаний, що це є можливим і в Україні, і також впевнений, що цей шлях до європейського способу життя ваша країна таки успішно здолає".   Він   додав, що жовтневі вибори в Польщі жодним чином не вплинуть на політичну підтримку європейських прагнень України та пообіцяв сприяння їй у цьому з боку сусідньої держави.
  Шлях до ЄС не є легкою прогулянкою, підкреслила звертаючись до гостей і учасників заходу Генконсул Словаччини Янка Буріанова: "Словаччині також довелося сповна переборювати великі труднощі, аби стати членом європейської спільноти. Через те, обравши шлях, треба прямувати далі. Переконана, що у вас теж усе вийде якнайкраще".
  Всесторонню підтримку Угорщиною нашої країни в її євроінтеграційній стратегії висловив і Тимчасовий повірений Угорщини в Ужгороді Ласло Віда.
  Гості відзначили високий рівень міжнародної співпраці УжДУ та велику увагу, яку виш приділяє вивченню мови, історії та культури зарубіжних країн.
  У ході урочистого відкриття було укладено Угоду про співпрацю між Представництвом ЄС в Україні та УжНУ, яку скріпили підписами Ян Томбінскі та проректор університету Мирослава Лендьел.
  Спілкуючись із Головою Представництва ЄС в Україні Яном Томбінські,   Почесний консул Чеської Республіки в Ужгороді, голова Ради торгово-промислових палат Карпатського регіону, президент Закарпатської ТПП Отто Ковчар запропонував відкрити на теренах нашого краю бізнес-центр Європейського Союзу, враховуючи багаторічний досвід співпраці закарпатських суб'єктів господарювання із зарубіжними партнерами, а також ті можливості й виклики, що несе для них входження у 2016 році України до Зони вільної торгівлі. Йшлося в їхній розмові   й про доречність запровадження малого шенгену, в першу чергу для підприємницького загалу.  
  Після урочистостей учасники та гості, разом із Послом ЄС, здійснили популярний у Європі велозабіг навколо університету. Відтак у нововідкритому Центрі Ян Томбінскі прочитав студентам лекцію про ключові напрями поточних відносин між Україною та ЄС, а також необхідних реформ у рамках імплементації Угоди про Асоціацію.
 
Наша адреса :

88015, м. Ужгород,
вул. Грушевського, 62
тел. (0312) 66-94-50, 66-94-55.
тел./факс (0312) 66-94-60, 66-94-74
E-mail:
   
Інвестиційні проекти  
Інтернет-виставка  
Як стати членом ТПП ?  
Контакти  
 
© ZTTP. All Rights Reserved.      Created by: CrafIT.com
Відвідувачів: сьогодні - 121 всього - 1474805