ЗАКАРПАТСЬКА
ТОРГОВО-ПРОМИСЛОВА
ПАЛАТА


Ваш УСПІХ - наш УСПІХ!
 
На головну   Зворотній зв`язок   Карта сайту  
 
        
 
 
    Ініційований головою Об’єднання організації роботодавців «Закарпаття» Володимиром Пановим і головою Закарпатської обласної державної адміністрації Геннадієм Москалем, за спонсорської підтримки генерального директора ПрАТ «Єврокар» Ігоря Царенка та директора ТОВ «Ядзакі Україна» Мілоша Босака, Форум ініціатив «Закарпатський економічний експеримент» проходив на території заводу «Єврокар». Такий вибір місця для проведення заходу мав на меті підкреслити символічність події: кожне підприємство може працювати ще краще, якщо влада почує бізнес.
    Відкриваючи ділове зібрання, голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль наголосив: «Хочемо підтвердити єдність бізнесу й влади... За моє перебування на посаді ніхто з представників бізнесу не може сказати, що влада ініціювала якісь перевірки, замовила когось покарати. Влада має не займатися політикою, а допомагати розвивати бізнес у Закарпатті».
    Як стверджує ініціатор і співорганізатор заходу Володимир Панов, Закарпаття має всі шанси стати найкомфортнішим регіоном для ведення бізнесу в Україні, а регіон з позицій аутсайдера в економічних рейтингах уже найближчим часом перетвориться в лідера економічного зростання. Положення аутсайдерів нас не влаштовує, – зауважує він, – система координат, в якій ми працюємо не дає можливості для стрімкого економічного зростання. Закарпаття потребує нової економічної моделі. Для цього потрібно два фактори: політична воля та нове законодавче поле. Зокрема, необхідно позбутися неповернення ПДВ, обмеження валютних операцій, проблем митного контролю на кордоні, а також «винаходів» фіскальної служби: особливості трактування «звільнення від ПДВ», нелогічні тлумачення операцій з рухомим та нерухомими майном тощо. При цьому слід зробити нормою правило: не бізнес для влади, а влада для бізнесу, а також кардинально змінити формат взаємовідносин контролюючих органів з роботодавцями. Бізнес об‘єднався і бере свою долю в свої руки. Володимир Панов наголосив на необхідності відновити та адаптувати до нового законодавства закони про СЕЗ «Закарпаття», спеціальний режим інвестиційної діяльності та про індустріальні парки. За його словами, результати роботи стануть відчутними у перший рік.
    Переваги спеціальних економічних зон або вільних митних зон підкреслювали й генеральні директори: ПрАТ «Єврокар» – Ігор Царенко   та ТОВ «Джейбіл Сьоркіт Юкрейн Лімітед» – Анатолій Мікула. І. Царенко переконаний, що саме автопром може бути тим локомотивом, який витягне Закарпаття та економіку України на новий якісний рівень. А. Мікула зосередив увагу учасників Форуму на чіткому й своєчасному виконанні його підприємством усіх взятих на себе зобов'язань перед державою і на не цілком коректному відношенні держави до підприємства. У разі, якщо правила гри таки будуть змінені на краще, «Джейбіл Сьоркіт Юкрейн Лімітед» може створити 2000 робочих місць і наростити виробництво, наголосив він.
    Про невиконання державою своїх зобов’язань перед інвестором згадав і директор ТОВ «Флекстронікс Мукачево» Тарас Петрина. Відтак його підприємство оптимізму не втрачає та сподівається, що Закарпаттю таки вдасться запустити економічний експеримент, і умови роботи будуть значно кращими.
    Ішлося на Форумі ініціатив і про важливість кластерів для економіки Закарпаття. Заступник генерального директора ТОВ «СТС», голова правління Закарпатської обласної організації роботодавців у сфері рекреації і туризму Сюзанна Сані підкреслила: для того, щоб потрапити до міжнародного розподілу праці й стати частиною світового економічного простору, кластерний розвиток економіки – єдиний шлях. Тим більше, що   Закарпаття має всі підстави розвивати принаймні 6 кластерів.
    На думку співголови Асоціації європейської спілки транспортників України, засновника «Закарпатінтерпорту» Федора Харути, якщо правильно вибудувати транспортно-логістичний кластер в області, то можна створити 40 тисяч додаткових робочих місць.
    Голова правління ПАТ «Мукачівський завод «Точприлад» Петро Ремінець зробив акцент на актуальності спеціального режиму інвестиційної діяльності й можливості працювати в Закарпатті з найвідомішими транснаціональними компаніями.
    Вірить у нарощування потужностей заводу Єврокар», а також у позитивні зрушення в економіці краю і найбільший інвестор Закарпаття, голова наглядової ради ПрАТ «Єврокар» Олег Боярин, який увесь час роботи в Україні «пливе проти течії», проте залишається конструктивним та оптимістичним. О. Боярин привозить до Закарпаття впливових фінансистів, економістів, інвесторів і переконує їх, що кращого місця для створення економічного дива, ніж Закарпатська область, в Європі немає.
    У ході роботи Форуму ініціатив учасники розглядали та розробляли спільну стратегію економічного зростання регіону та вибирали найбільш ефективну модель взаємодії між бізнесом і владою.
    Підсумовуючи захід, очільник краю Геннадій Москаль озвучив ініціативи, якими прагне покращити інвестиційну привабливість краю: «Заявляю, що для проведення «Закарпатського економічного експерименту" є політична воля і я повністю підтримую ініціативи бізнесу. Регіональна влада готова будувати принципово нову модель економіки регіону. Добиватимусь від Кабінету Міністрів та Верховної Ради економічного експерименту для Закарпаття. Роботу регіональної влади направлю на створення найкращих умов для ведення бізнесу в Україні. Визначаю, що основне завдання влади сьогодні – вивести регіон у лідери економічного зростання. З мого боку, зоною особливого контролю стане робота у цьому напрямі регіональних і місцевих органів влади. Гарантую, що боротимусь за кардинальну зміну відношення контролюючих органів до бізнесу. Всім – від фіскалів до силовиків – необхідно навчитися цінувати кожного, хто створює робочі місця. Наша ціль – розвиток підприємництва та відновлення довіри інвесторів».
    Г. Москаль запевнив, що зробить все для того, аби Закарпаття стало провідним майданчиком України для інвестицій та інновацій. Регіональна влада у всьому сприятиме розвитку базових галузей економіки та промислових кластерів, розуміючи, що саме вони зможуть створити додану вартість та забезпечити високий рівень зайнятості.
    «Закарпаття відкрите для інвестицій! Корпораціям та підприємцям буде комфортно і вигідно створювати та вести бізнес у регіоні. Тут будуть створені найкращі умови в країні. Запевняю, ми союзники з бізнесом, який вже працює, з іноземними інвесторами, які вкладають кошти в наш регіон, з усіма, хто готовий працювати на розвиток Закарпаття та будівництво нової, сильної економіки», – наголосив голова ЗОДА.
    На завершення учасники ділового зібрання підготували звернення до Президента України Петра Порошенка з проханням виступити із законодавчою ініціативою під назвою «Закарпатський економічний експеримент».
 
Наша адреса :

88015, м. Ужгород,
вул. Грушевського, 62
тел. (0312) 66-94-50, 66-94-55.
тел./факс (0312) 66-94-60, 66-94-74
E-mail:
   
Інвестиційні проекти  
Інтернет-виставка  
Як стати членом ТПП ?  
Контакти  
 
© ZTTP. All Rights Reserved.      Created by: CrafIT.com
Відвідувачів: сьогодні - 189 всього - 1612203