ЗАКАРПАТСЬКА
ТОРГОВО-ПРОМИСЛОВА
ПАЛАТА


Ваш УСПІХ - наш УСПІХ!
 
На головну   Зворотній зв`язок   Карта сайту  
 
        
 
 

 

 
    Представництво ООН в Україні спільно з Продовольчою і сільськогосподарською організацією ООН у партнерстві із Закарпатською обласною державною адміністрацією та Закарпатською торгово-промисловою палатою згідно з Програмою розвитку ООН організувало проведення в Ужгороді обговорення стратегічних Цілей сталого розвитку України й, зокрема, Закарпаття.

    Після проголошення незалежності нашої держави Організація Об’єднаних Націй (ООН) стала однією з перших міжнародних організацій, які підтримали її у демократичних перетвореннях. Офіс ООН   відкрили в Україні у 1992 році, у червні 1999-го йому було надано статус Представництва ООН. У цілому, діяльність ООН у нашій країні спрямована на підтримку її соціально-економічного розвитку, забезпечення сталого людського розвитку та прискорення просування до світових стандартів демократії.
    В Україні працюють наступні установи ООН: Програма розвитку ООН, Дитячий фонд ООН, Фонд народонаселення ООН, Міжнародне агентство з атомної енергетики, Міжнародна організація з міграції, Управління верховного комісара ООН у справах біженців, Всесвітня організація охорони здоров’я, Міжнародна організація праці, Об’єднана програма ООН з ВІЛ/СНІДу. Також діють асоційовані організації ООН, такі як Міжнародний валютний фонд, Світовий банк, Управління ООН з наркотиків та злочинності, Міжнародна фінансова корпорація. Установи ООН працюють в різних сферах і мають власні стратегії допомоги нашій державі, та їх об’єднує загальна стратегічна ціль: допомогти народу України розбудовувати краще майбутнє.
    Декларація тисячоліття Організації Об’єднаних Націй, прийнята у 2000 році на сесії Генеральної   Асамблеї ООН і затверджена 189 державами світу, започаткувала процес досягнення світовою спільнотою визначених до 2015 року цілей у тих сферах, де нерівномірність глобального людського розвитку виявилася найгострішою. Відтак, 1 січня 2016 року, офіційно вступили в силу 17 Цілей сталого розвитку (ЦСР), що є частиною Порядку денного в сфері розвитку на період до 2030 року, прийнятого світовими лідерами на Саміті ООН у вересні 2015-го. Цілі ці стосуються всіх людей, і з ними впродовж наступних п'ятнадцяти років країни спрямовуватимуть свої зусилля на подолання бідності, боротьбу з нерівністю та усунення негативних проявів кліматичних змін.
    Наразі локалізація Цілей сталого розвитку, їх імплементація та моніторинг проходять за принципом відкритості. Щоб залучити якомога більше сторін до цього процесу, ООН ініціював проведення заходів на державному рівні з метою обговорення та консультування з різними зацікавленими особами, групами та організаціями. Особливо актуальні консультації в регіонах, оскільки адаптація ЦСР та їх подальше досягнення до 2030-го року має відбуватися з урахуванням думок місцевих громад та орієнтуватись, у тому числі, на потреби українських міст, селищ, сіл з метою забезпечення справедливого соціального розвитку.
    У рамках програми "Консультація щодо адаптації та локалізації Порядку денного розвитку до 2030 року та Цілей сталого розвитку в Україні" 26 вересня у Закарпатській торгово-промисловій палаті відбулося обговорення стратегічних напрямів довгострокового розвитку в розрізі 17 цілей та 169 завдань, згрупованих за економічним, екологічним, соціальним та управлінським критеріями.
    Учасників – представників органів державної влади, громадських організацій,   установ та організацій, науковців – привітав національний координатор проектів ЄС/ФАО з підтримки і розвитку Михайло Малков. Захід спрямований на те, щоб почути, вивчити думку експертів та громадськості про пріоритетні цілі розвитку як для регіону, в якому вони проживають, так і для України загалом, наголосив він. І хоча Цілі сталого розвитку не носять юридично зобов’язуючого характеру, уряд разом з бізнес-колами та громадським сектором мають створити умови для повноцінного їх досягнення. Позаяк стосуються вони всіх галузей життя людини: економіки, гуманітарної та соціальної сфер   (охорони здоров’я, освіти, праці, соціального захисту населення, гендерної рівності), розвитку сільського господарства, промисловості, екології тощо.
    Його підтримав науковець, дипломат, політичний і громадський діяч краю Сергій Устич, підкресливши, що для досягнення глобальних цілей важливою є консолідація зусиль трьох складових суспільства – влади, бізнесу і громадськості. Встановлення партнерських відносин між владою та бізнесом, активізація діалогу між державою і суспільством є запорукою прогресу, спрямованого на досягнення цих цілей, додав він та побажав успішної роботи учасникам заходу, висловивши сподівання, що регіональні консультації, які відбуваються за участі представників Системи ООН і регіональних фахівців – представників важливих сфер життя краю, допоможуть визначити, які ж Цілі сталого розвитку пріоритетні для Закарпаття й наскільки реалістичним є їх досягнення.
    Із виступу національного менеджера проектів ЄС/ФАО в Україні Юрія Нестерова учасники детальніше дізналися про розроблені основні Цілі розвитку тисячоліття, шляхи їх   досягнення та незавершені питання, а також про процес адаптації Цілей сталого розвитку в Україні.
    Далі консультація проходила у форматі World Cafe, під час якого в ході п'яти раундів брейнстормингу (від англ. brain storming – мозковий штурм) учасники окремих груп визначали: які Цілі сталого розвитку є найбільш ревалентними (відповідними) для України; які є пріоритетними в контексті області й наскільки вони досяжні; які дії, проекти (програми) потрібні для успішного виконання пріоритетних ЦСР в краї; як забезпечити врахування потреб найуразливіших категорій населення та гендерну рівність й уповноваження жінок при впровадженні пріоритетних ЦСР; хто ключові гравці та хто може виконувати функції лідера при виконанні цих програм. У результаті обговорення учасниками було напрацьовано й представлено пріоритетні Цілі сталого розвитку як для України в цілому, так і для Закарпатської області зокрема.
    Найбільш пріоритетними для України із 17 стратегічних ЦСР визначені: ціль 8 (гідна праця та економічне зростання); ціль 9 (промисловість, інновації та інфраструктура); ціль 16 (мир, справедливість та сильні інститути); ціль 3 (міцне здоров’я, благополуччя); ціль 11 (сталий розвиток міст і громад); ціль 15 (захист та відновлення екосистем суші); ціль 1 (подолання бідності); ціль 4 (якісна освіта); ціль 17 (партнерство заради сталого розвитку).
    Основними для Закарпаття стали наступні цілі. Ціль 8 – гідна праця та економічне зростання. Ціль 11 – сталий розвиток міст і громад. Ціль 15 – захист та відновлення екосистем суші. Ціль 9 – промисловість, інновації та інфраструктура. Ціль 3 – міцне здоров’я, благополуччя. Ціль 10 – скорочення нерівності. Ціль 12 – відповідальне споживання та виробництво. Ціль 17 – партнерство заради сталого розвитку.




 
Наша адреса :

88015, м. Ужгород,
вул. Грушевського, 62
тел. (0312) 66-94-50, 66-94-55.
тел./факс (0312) 66-94-60, 66-94-74
E-mail:
   
Інвестиційні проекти  
Інтернет-виставка  
Як стати членом ТПП ?  
Контакти  
 
© ZTTP. All Rights Reserved.      Created by: CrafIT.com
Відвідувачів: сьогодні - 10 всього - 1781017