ЗАКАРПАТСЬКА
ТОРГОВО-ПРОМИСЛОВА
ПАЛАТА


Ваш УСПІХ - наш УСПІХ!
 
На головну   Зворотній зв`язок   Карта сайту  
 
        
 
 
    "ТурЄвроЦентр - Закарпаття 2016":
    XV міжнародна туристична виставка-ярмарок
    проходила 23-24 вересня в реконструйованому
    історико-культурному комплексі "Совине гніздо".

    Узявши гарний старт 2002 року, міжнародна туристична виставка-ярмарок "ТурЄвроЦентр - Закарпаття" сьогодні впевнено утвердилася серед подібних міжнародних заходів на теренах Центрально-Східної Європи. Цьогоріч вона вп'ятнадцяте об'єднала зусилля всіх, хто зацікавлений у розбудові туристичної галузі та готовий працювати над підвищенням якості надання туристичних послуг з метою створення комфортних умов перебування гостей у Закарпатті та Україні загалом.
    Масштабне представлення туристичного потенціалу краю, а також одинадцяти областей України та окремих регіонів Чехії і Словаччини розпочалося з урочистої церемонії, в якій брали участь голова Закарпатської обласної державної адміністрації Геннадій Москаль, голова обласної ради Михайло Рівіс, міський голова Ужгорода Богдан Андріїв, директор департаменту економічного розвитку і торгівлі ЗОДА Денис Ман.
    На урочистості завітали й гості з країн Карпатського регіону, в їх числі – партнери із польського міста Ярослав, без допомоги яких реконструювати історико-культурний комплекс "Совине гніздо" ("Богольвар"), де, власне, і проходив масштабний міжнародний захід, навряд чи вдалося б.
    У вітальних виступах традиційно називалися цифри і факти, які характеризували позитивні зміни, що сталися в туристично-рекреаційній сфері краю. Лише за перше півріччя нинішнього року, згідно з даними райдержадміністрацій та міськвиконкомів, суб’єктів підприємницької діяльності, національних парків та музеїв, у Закарпатті побувало понад 480 тисяч гостей. У порівнянні з даними попереднього року зростання суттєве. Зокрема кількість туристів, що зупинялися в готелях та закладах санаторного типу, збільшилась на 22,5%. Відрахування до бюджетів усіх рівнів зросли на 137% (склали 50 млн. 104 тис. грн.). За січень-червень цього року туристичний збір, який є місцевим податком і зараховується до відповідного міського чи сільського бюджету, склав 877,5 тис. грн. (зростання проти 2015-го – 55%), причім найбільші його суми надійшли до бюджету Свалявщини (201 тис. грн.), Берегівщини (88 тис. грн.), Воловеччини (62 тис. грн.), Рахівщини (40 тис. грн.).
    За інформацією Державної прикордонної служби, кордон із Закарпаттям найчастіше пересікали туристи з Угорщини, Словаччини, Румунії, Сербії, Німеччини, а також Білорусі. Взагалі, за шість місяців нинішнього року сплата з надання послуг суб’єктами туристичного ринку до бюджету області зросла порівняно з відповідним періодом минулого року на 55%, тобто на 311 тис. грн. Як засвідчили результати травневого дослідження, проведеного управлінням туризму та курортів ЗОДА, найбільшою популярністю серед туристів користуються екскурсії та фестивалі, оздоровчо-рекреаційний і сімейний види туризму, відпочинок біля термальних джерел.
    Промовистішими за статистику були стенди виставки-ярмарку. Вони компактно   розмістилися в історико-культурному комплексі "Совине гніздо", що віддавна вважався візитівкою Ужгорода. Будівля зі складами та винним льохом була зведена у 1871 році. У 1889-му новий власник розташував на місці складів готель, який отримав назву "Совине гніздо", а в першій половині ХХ-го століття у підвальних приміщеннях відкрили ще й винний льох.
    Вельми колоритні експозиції приємно вабили зір розмаїттям туристичних пропозицій експонентів, що представляли всі райони Закарпаття, кожен із яких зберіг свою автентичність й унікальні природні принади. Перечинщина, з-поміж іншого, демонструвала найпомітніший експонат – турбазу відпочинку з форелевими ставками "Воєводино". Мальовнича Долина нарцисів кликала у мандрівку на Хустщину, родзинками якої є також теплі лікувальні води, оленяча та буйволяча ферми, цілющі шаянські мінеральні джерела. Лисичово на Іршавщині мало змогу похвалитися єдиною в Європі пам’яткою ковальського мистецтва та побуту наших предків – діючою водяною кузнею-музеєм під назвою "Гамора".
    Туристична Свалявщина запрошувала на оздоровлення у відомі санаторії, що працюють на базі родовищ мінеральних вод. Берегівщина, перш за все, вабила басейнами із термальними водами: комплекси "Жайворонок", "Косино",   "Закарпаття" знані не тільки в усій Україні, а й далеко за її межами. Те саме можна сказати й про виноробство – берегівські вина мало назвати неперевершеними, ними краще насолоджуватися. На Іршавщині термальні води використовують у санаторії "Боржава", куди оздоровитись приїжджають численні гості й із-за кордону. А вина іршавські за своїм смаком та якістю нічим не поступаються знаменитим токайським.
    Виноградівщина, попри своє туристично-рекреаційне багатство та різноманіття, відома й тим, що саме на її території знайдені перші стоянки людей і саме тут, у 1401 році переписали "Королівське Євангеліє". Виноградів мав статус королівського міста. Тут донині збереглися руїни замків та історичних будівель. Палац Перені вважається взірцем палацової архітектури Підкарпатської Русі, руїни замку Канків височіють біля Чорної гори і мають загальнонаціональний статус пам’ятки архітектури. Славиться район Боржавською вузькоколійкою, що регулярно здійснює рейси, унікальним Успенським храмом ХVII ст. – дерев’яною церквою, зробленою без єдиного цвяха, в якій збережено внутрішній розпис по дереву. Працюють тут і нові туристичні маршрути, зокрема, шляхами легендарного опришка Пинті. Відтак Виноградівщина – найтепліший регіон краю, тому має сприятливий клімат для вирощування винограду. У Виноградові традиційно проходить фестиваль "Угочанська лоза", де разом із презентацією вина та продуктів виноробства свою етнічну культуру – угорську, ромську, волоську – демонструють мешканці навколишніх сіл.
    Подолати найвищу гірську вершину України – Говерлу, помандрувати верхи на коні гуцульської породи Карпатами, побувати у географічному Центрі Європи, скуштувати "квасної" води з мінеральних джерел, поласувати смачнющою овечою бринзою і вурдою, окунутися у кришталеві озера, побачити пам’ятки дерев’яної архітектури та неповторні пейзажі запрошувала Рахівщина.
    Живописними краєвидами чарівного Синевирського озера, голосними струмочками й водоспадами, численними унікальними музеями (в т. ч. під відкритим небом) у гірській Колочаві зачаровувала Міжгірщина. Саме тут у 30-х роках минулого століття творив відомий чеський письменник, публіцист, сценарист Іван Ольбрахт, який, за словами свого співвітчизника – літературознавця Рудольфа Гавела, "розказав чеському читачеві про Закарпаття більше, ніж усі державницькі газети й журнали за попередні понад десять років".
    Чимала частина території Закарпаття складає природно-заповідний фонд, до якого з-поміж інших входять Карпатський біосферний заповідник, Ужанський національний парк, Національний природний парк "Синевир", регіональний ландшафтний парк "Зачарований край". Його природні ресурси – чи не найважливіше джерело рекреаційної діяльності, особливо туристсько-екскурсійної і лікувально-оздоровчої. Власне, саме природоохоронні установи мають великий потенціал для розвитку туризму, тому значною мірою від них залежить майбутнє галузі. Ось чому представлення на виставці-ярмарку найбільших заповідних територій області визначило ще один її тематичний розділ.
    Окрім районів, окремих підприємств та освітніх закладів туристичного напряму Закарпаття, на виставці-ярмарку свій туристичний продукт широко демонстрували й інші регіони України – Київщина, Харківщина, Волинь, Сумщина, Одещина, Тернопільщина, Львівщина, Івано-Франківщина, Полтавщина, а також партнери зі Словаччини, Чехії, Польщі.
    Тож, як і в попередні роки, "ТурЄвроЦентр - Закарпаття 2016" став місцем зустрічі з потенційними партнерами та клієнтами, професійного інформаційного обміну між фахівцями туристично-рекреаційної галузі, налагодження взаємовигідних ділових контактів. Сприяв цьому й конструктивний діалог, який відбувся в ході міжнародної виставки-ярмарку між учасниками ділової зустрічі, проведеної Закарпатською торгово-промисловою палатою.
    А ще під час заходу нагороджували переможців обласного конкурсу "10 цінностей Закарпаття туристичного" з визначення найкращих об’єктів у номінаціях "Природна цінність", "Архітектурна цінність", "Культурна цінність", організованого   Закарпатською облрадою, Агентством регіонального розвитку і транскордонного співробітництва "Закарпаття", управлінням туризму та курортів Закарпатської облдержадміністрації, туристично-інформаційним центром "Турінформ Закарпаття". Конкурс проводився у рамках проекту "Підтримка економіки Закарпатської області через розвиток і промоцію її туристичного потенціалу" (грантова угода 2014/343-149) з метою популяризації історичної, культурної та природної спадщини Закарпаття, розвитку культурно-пізнавального туризму в краї.




 
Наша адреса :

88015, м. Ужгород,
вул. Грушевського, 62
тел. (0312) 66-94-50, 66-94-55.
тел./факс (0312) 66-94-60, 66-94-74
E-mail:
   
Інвестиційні проекти  
Інтернет-виставка  
Як стати членом ТПП ?  
Контакти  
 
© ZTTP. All Rights Reserved.      Created by: CrafIT.com
Відвідувачів: сьогодні - 145 всього - 1784561