ЗАКАРПАТСЬКА
ТОРГОВО-ПРОМИСЛОВА
ПАЛАТА


Ваш УСПІХ - наш УСПІХ!
 
На головну   Зворотній зв`язок   Карта сайту  
 
        
 
 
      Зорієнтована на пошук потенційних партнерів та інвесторів для вітчизняних підприємців, Закарпатська торгово-промислова палата вже понад два десятиліття поспіль проводить "Міжнародні контактні дні" за тематикою "лісозаготівля та деревообробка", маючи на меті сприяти розвитку науково-промислового потенціалу лісової й деревообробної галузі та модернізації її основних виробничих потужностей, впровадженню ресурсозберігаючих технологій і високопродуктивного автоматизованого обладнання, демонстрації технологічних можливостей підприємств із виготовлення лісопильної продукції, меблевих та інших виробів із деревини.
      Налагодженню конструктивного діалогу, покликаного закласти надійну базу для здійснення подальших бізнес-проектів вітчизняних і зарубіжних підприємств, діяльність яких грунтується на використанні відновлювального природного ресурсу – лісу, була присвячена і цьогорічна зустріч, що 24 березня зібрала в Ужгороді представників лісової та деревообробної промисловості з Угорщини, Словаччини, Чехії, Австрії, а також Івано-Франківської, Київської, Львівської, Хмельницької, Чернівецької та Закарпатської областей. Тематичний діапазон міжнародного заходу охоплював лісозаготівлю і деревообробку, меблеве та столярне виробництво, обладнання і технології.
      Традиційно частина пропозицій, з якими приїхали представники іноземних компаній, стосувалася імпорту пиломатеріалів, меблевих заготовок та напівфабрикатів із деревини. Цікавив іноземців й український лісопромисловий ринок, на якому вони хочуть реалізувати, зокрема меблеву продукцію, паркет, інші вироби з дерева.
      Приємно вразили українські учасники зустрічі, діяльність яких демонструвала позитивні структурні зрушення в деревообробній галузі – глибоку переробку деревини, виготовлення якісної кінцевої продукції.
      Як зауважив, відкриваючи діловий захід, віце-президент ТПП України, голова Ради ТПП Карпатського регіону, президент Закарпатської ТПП Отто Ковчар, саме у поглибленій переробці деревини вбачається зменшення навантаження на ліс, що дає можливість отримувати більший економічний   ефект із кожного кубометра деревини, вирощеного та зрубаного в Україні. Позаяк нині надзвичайно важливо знайти компроміс у використанні екологічних та економічних властивостей лісу. Введення Верховною Радою України мораторію на експорт ділової деревини – одна зі спроб вирішити екологічну проблему. Разом із тим, заборона експорту необробленої деревини потенційно може дати й додатковий стимул інвесторам вкладати кошти у розвиток переробних потужностей і однозначно здешевить сировину на внутрішньому ринку.
      Закарпаття – єдина область України, яка впродовж 2016 року, відколи діє мораторій, не експортувала ділову сировину. І це не призвело до занепаду лісової галузі. Навпаки, за всіма показниками державні лісові господарства мають кращі результати, ніж торік. Деревообробні ж підприємства збільшили виробництво, в тому числі й валютні надходження при скороченні заготівель лісу на 10%.   Деревообробна галузь почала оживати: будуються деревообробні підприємства, відбувається технічне переоснащення виробництва
      Ще одним із шляхів вирішення проблеми є використання відходів переробки та тонкомірної деревини в енергетиці. Повчальний досвід Угорщини, яка, у зв’язку з мораторієм експорту деревини з України, надає власним деревообробникам безвідсотковий кредит до 100 тисяч євро на розвиток та модернізацію виробництва.
      Підтримку учасникам бізнес-зустрічі висловили аташе з економічних питань Генерального консульства Угорщини в Ужгороді Беата Мюхл, виконавчий директор Угорсько-української торгової палати Дьордь Кото, начальник відділу зовнішньоекономічних зв’язків та інвестицій Закарпатської облдержадміністрації Олена Ігнатюк.
      Разом із деревообробниками у переговорах брали участь вітчизняні виробники деревообробного обладнання й інструменту. І хоча зібралося їх не так багато, як попередніми роками, це не означає, що нині ми вимушені орієнтуватися на імпорт. В Україні вже давно випускають продуктивну автоматизовану техніку, якісний дереворізальний інструмент, камери для сушіння деревини тощо. Крім того вітчизняне обладнання сприяє економічному використанню природно-енергетичних ресурсів, має попит – і не лише через нижчу проти аналогічного імпортного ціну, а й завдяки високій ремонтопридатності, відносній дешевизні та доступності запчастин.
      Важливості діловому заходу додавало й те, що до конструктивного діалогу долучилися представники інших галузей економіки. Адже роль та значимість ринку деревини і виробів з деревини для розвитку національної економіки визначається широким використанням цієї групи товарів у будівництві, промисловості, транспорті, в сільському й комунальному господарстві.
      Традиційно у зустрічі брали участь науковці ДВНЗ «Ужгородський національний університет», які представляли ТОВ Науковий парк "Ужгородський національний університет. Головне завдання, поставлене перед цією регіональною інноваційною структурою, – забезпечення сталого соціально-економічного розвитку області шляхом впровадження результатів науково-технічної та інноваційної діяльності наукових установ, ефективного використання наукового потенціалу. Одним із пріоритетних напрямів діяльності Наукового парку "УжНУ" визначено й технологічне оновлення та розвиток лісопромислового комплексу .
      Торік Закарпатська ТПП долучилася до участі в реалізації завдань ТОВ Науковий парк "УжНУ", підписавши Меморандум про співробітництво з Національною науково-технологічною асоціацією України, діяльність якої спрямована на підвищення ролі наукових і технологічних парків в інноваційному розвитку нашої держави, сприяння активізації інноваційних процесів, створення широкомасштабного виробництва інноваційних продуктів та перетворення національної економіки в "економіку знань".
      Зацікавленість сторін полягає насамперед у налагодженні, розвитку й активізації українсько-словацького економічного співробітництва в науково-технічній, інноваційній та культурній сферах. Серед основних напрямів взаємодії – проведення спільних заходів із популяризації науки, техніки і технологій серед суб'єктів господарювання України й Словаччини; сприяння формуванню і реалізації науково-технічної та інноваційної політики, спрямованої на розвиток науково-технічного потенціалу обох країн; організація спільної діяльності в інтересах розвитку інноваційного сектору економіки; залучення іноземних венчурних компаній, інвестиційних фондів, донорських організацій, вітчизняних і міжнародних грантів для підтримки спільних інноваційно-інвестиційних проектів.
      Як і раніше, разом з іншими громадськими організаціями краю, на бізнес-зустрічі була представлена ГО "ФОРЗА", метою діяльності якої є сприяння сталому розвитку Карпатського регіону України шляхом реалізації міжнародних проектів з розвитку лісового господарства, зеленої економіки, покращення кліматичних умов, енергоефективності та енергозбереження.




 
Наша адреса :

88015, м. Ужгород,
вул. Грушевського, 62
тел. (0312) 66-94-50, 66-94-55.
тел./факс (0312) 66-94-60, 66-94-74
E-mail:
   
Інвестиційні проекти  
Інтернет-виставка  
Як стати членом ТПП ?  
Контакти  
 
© ZTTP. All Rights Reserved.      Created by: CrafIT.com
Відвідувачів: сьогодні - 174 всього - 1783768